Strakonické ženy zlomily Háje až ve druhé půli, aktuálně vévodí tabulce II. ligy

II. liga žen

V roli nováčka soutěže si druholigové ženy Strakonic zatím počínají suverénně! Po třech kolech jsou v čele tabulky s pěti body, o skóre před druhým Pískem B. V sobotu 18. září se po dvou předešlých venkovních zápasech poprvé představily doma a nezaváhaly. Připsaly si nakonec vysoké vítězství 39:30 (20:19) nad HC Háje Praha.

Jihočešky po většinu prvního poločasu vedly, v 16. minutě už 12:8, za pět minut už ale byly o gól lepší Pražanky (14:15). Chvíli nato vedly ještě jednou (15:16), ale to bylo v utkání naposledy. Zbytek úvodního dějství byl vyrovnaný a domácí hráčky ho vyhrály až díky trefě Veroniky Vávrové dvacet vteřin před přestávkou.

Po změně stran se Pražanky držely ještě úvodních deset minut, potom už Strakonice utekly a držely si čtyř až pětibrankový náskok. Šest minut před koncem už byl stav 36:28, načež Háje dvěma trefami snížily, ale poté se třikrát v řadě prosadily domácí hráčky a daly výsledku konečnou podobu. Hlavní podíl na něm měla Simona Schreibmeierová, autorka 16 branek.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „I přes vysoké vítězství musím konstatovat, že nás trápí obrovské množství chyb, které uděláme. Neproměňujeme brankové příležitosti, ztrácíme balony a nefungovala obrana. Bylo to tak celý první poločas. V tom druhém jsme se zvedli, holky odstranily chyby a ve skóre jsme odskočili na pět branek. Pak už to šlo. Byl to náš třetí zápas, ale žádný soupeř nás zatím moc neprověřil. Bude to podle mě až teď Sokol Písek B, na jehož hřišti hrajeme v neděli 26. září. Tohle bude první vážná prověrka. Ze tří zápasů máme pět bodů, jsem spokojený.“

FAKTA

II. liga žen – 3. kolo: Strakonice – HC Háje Praha 39:30 (20:19). Branky: Schreibmeierová 16 (4), Vávrová 6 (1), Hanzelínová, Wollnerová 4, Kordíková 3, Drábová, Plojharová, Kadlecová 2 – Kušnerová 8. Rozhodčí: Holátová, Knytlová. Vyloučení: 3:3. ŽK: 1:2. Góly ze sedmiček: 5:2.