Strakoničtí dorostenci přivezli ze hřiště posledního Sezimova Ústí povinnou výhru

II. liga starších dorostenců

Vítěznou sérii natáhli strakoničtí starší dorostenci na osm zápasů a tabulce druhé ligy stále vévodí s náskokem čtyř bodů. Výhra v 8. kole byla v neděli 20. listopadu povinností, lídr lídr totiž zajížděl na hřiště posledního Sezimova Ústí. Ovšem nic jednoduchého to ani tak nebylo, v poločase byl stav smírný. Strakoničtí nakonec soupeře udolali 31:24 (14:14).

Komentář vedoucího družstva Jiřího Prechtla: „Věděli jsme, že nás nebude čekat lehký zápas, protože většina dorostenců měla v nohách těžký sobotní zápas za béčko mužů v Třeboni. Do utkání jsme nastoupili velice dobře, ve 3. minutě jsme vedli 3:0 a dále skóre navyšovali na 12:5. Pak nám ovšem hrubě nevyšel konec poločasu a do šaten jsme šli za stavu 14:14. Do druhé půle jsme nastoupili se zlepšenou obranou, ale dopláceli jsme na neproměněné šance a technické chyby. Utkání nám zkomplikovalo zranění Pepy Vondry. Kluci ale ukázali bojovnost a lepší fyzičku. Nakonec jsme vyhráli rozdílem sedmi branek. Jmenovitě bych chtěl pochválit oba brankáře Jirku Hálu a Mirka Tíkala, kteří nás podrželi a zakládali rychle útoky. V obraně bych vyzdvihl duo Michal Tíkal a Martin Němec.“

FAKTA

II. liga starších dorostenců – 9. kolo: Sezimovo Ústí – Strakonice 24:31 (14:14). Branky: Mrázek 8, Echtner 7, Šedivý 5, Dědourek 3 (2), Lorenc 1 – Němec 9 (1), Michal Tíkal 5, M. Bilík, K. Lukeš, J. Vondra 4, Strnad 2 (1), Hromádka, Novák, Koudelka 1. Rozhodčí: Stříbrný, Varga. Vyloučení: 3:4. ŽK: 0:2. Góly ze sedmiček: 2:2. Diváků: 37.