Strakoničtí dostali v Kopřivnici 40 gólů, celkově prohráli rozdílem 15 branek

Chance extraliga

Popáté v sezoně inkasovali strakoničtí házenkáři čtyři desítky branek. Tentokrát se tak stalo v Kopřivnici, jíž se tak povedla dokonalá odveta za utkání na jihu Čech, které prohrála gólem sekundu před koncem. V sobotu 26. listopadu v 15. kole Chance extraligy na domácím hřišti zvítězila jednoznačně 40:25 (17:9) a připravila tak soupeři od Otavy jedenáctou porážku v soutěži. Strakoničtí zůstávají v tabulce dvanáctí se sedmi body, na bod se na ně ale dotáhly Maloměřice Brno, které překvapivě porazily Zubří.

Hosté z jihu se sice v utkání ujali vedení, ale to bylo naposledy. Hned další úvodní minuty rozhodly o vývoji celého duelu, když domácí do konce 10. minuty otočili na 5:1 a navíc ještě neproměnili sedmičku. Po snížení Strakonických přišly další tři branky Kopřivnických a tedy jejich vedení 8:2 v polovině 12. minuty. Do přestávky pak ztráta svěřenců trenéra Michala Zbírala narostla na osm gólů.

Po změně stran se Jihočeši prezentovali dvěma góly hned v první minutě a také další úsek hry jim vyšel, když za čtyři minuty dali pět branek, naopak domácí jen dvě a znovu neproměnili sedmimetrový hod. Stav byl tedy na začátku 35. minuty hratelných 18:13. Jenže Kopřivničtí si brzy vzali osmigólové vedení zpátky a ve 44. minutě už vedli o 11 gólů – 27:16, protože se jim povedla pětibranková šňůra.

Rozdíl ve skóre ve zbylém čase narůstal, v 56. minutě se dostal na 15 gólů (37:22) po další třígólové sérii. Čtyřicáté trefy domácí docílili minutu a čtvrt před závěrečným hvizdem (40:24), poslední slovo měl osm sekund před sirénou hostující David Bičiště, díky němuž zůstal rozdíl na patnácti gólech.

FAKTA

Chance extraliga – 15. kolo: KH ISSM Kopřivnice – HBC JVP Strakonice 1921 40:25 (17:9). Branky: Střelec 7 (1), Musálek 7, Gřes 6, Lefan 4, Petřík 3 (2), Brito, Bukovský 3, Ježek, Zima 2, Kancel, Polcar, Doležel 1 – M. Nejdl 6, Fencl, Baierling 4, Pek, Bičiště 3, Wildt 2 (1), Samek 2, Kaplan 1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Vyloučení: 5:3. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 3:1. Diváků: 203.

Další výsledky: Maloměřice Brno – Zubří 34:29, Nové Veselí – Jičín 27:25, SKKP Brno – Talent tým Plzeňského kraje 23:25, Karviná – Hranice 29:23, Lovosice – Prešov 28:26, Frýdek-Místek – Dukla Praha 28:32. Dohrávka 5. kola: Dukla Praha – Talent tým Plzeňského kraje 34:40.