Strakoničtí muži uspěli v Bystřici pod Hostýnem díky gólovým šňůrám

I. liga mužů

Splněno. Bez větších potíží si strakoničtí muži připsali další dva body a přiblížili se opět o něco konečné první příčce v tabulce. V neděli 24. dubna ve 20. kole první ligy vyhráli v Bystřici pod Hostýnem 28:20 (16:9) a jsou nadále v tabulce druzí při rovnosti bodů s vedoucí Litovlí. Ta má lepší skóre, ale odehráno o dva zápasy více.

Strakoničtí ve vyrovnané úvodní čtvrthodině i prohrávali, obrat nastartovali sedmigólovou šňůrou. Soupeři do přestávky dovolili už jen dva góly, sami přidali další čtyři. Deset minut po změně stran byli opět o něco úspěšnější Bystřičtí, konkrétně o tři branky, takže manko stáhli. Ale Jihočeši pak další šestibrankovou sérií odskočili a i když ve zbylém čase dal víc gólů znovu soupeř, vítězství favorita to nemohlo ohrozit.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Ze začátku se zápas tahal, nedali jsme své šance a naopak nám tam něco napadalo. Ale bylo jen otázkou času, kdy soupeře přehrajeme. Bystřice hodně omladila kádr, nebyl to až tak nepříjemný soupeř, jak jsme zvyklí. Bylo vidět, že jsme zkušenější. To rozhodlo, domácí hráči byli opravdu mladí. Dobře nám fungovala obrana.“

FAKTA

I. liga mužů – 20. kolo: HK Bystřice pod Hostýnem – HBC JVP Strakonice 1921 20:28 (9:16). Branky: Bajer 10 (3), Měchura 4, Randýsek 2 (1), Mozola 2, Juránek, Vlk 1 – A. Nejdl 7, Nový, Wildt 4, Fencl, Samek 3, Landsinger, M. Nejdl, Bičiště 2, Mošovský 1 (1). Rozhodčí: Pernička, Tůma. Vyloučení: 5:4. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 4:1.

Další výsledky: Náchod – Chodov 28:28, Litovel – Sokol Vršovice 31:19, Dvůr Králové – Zlín 27:31, Velká Bystřice – Jičín B 28:31, Hustopeče – Vsetín 26:37.