Tradiční Memoriál Karla Šulce v Plzni

O víkendu 5.-7. května se mladší žačky strakonické házené již tradičně zúčastnily Memoriálu Karla Šulce v Plzni. Ze základní skupiny postupovaly z druhého místa, kde měly pouze jednu prohru z pěti zápasů a to proti Slavii Praha (vítěz turnaje).

V semifinále se jim bohužel tolik nedařilo, a to převážně střelecky. Pokud zamakaly v obraně, nebyly schopné proměňovat gólové šance ani trestné hody. Strakonicím opět nepřálo štěstí na skóre, kde týmy na 6.-8. místě měly stejně bodů, ale na skóre HBC skončil na konečném osmém místě z 29 týmů.

Komentář trenérek Magdaleny Koubové a Gabriely Vavřincové: „Víme, že jsme měly na víc. Zápasy opravdu bohužel rozhodly neproměněné střelecké šance, kterých bylo hodně. A také zápal vyhrát. V určitých momentech jako by holky nechtěly hrát, a když si to rozmyslely, bylo už pozdě. Proti Slavii Praha makaly naplno a byl to opravdu házenkářsky pěkný zápas, proti Bohunicím bohužel zase naopak, vypustily ve druhém poločase obranu a jakmile je soupeř začal přehrávat, hru úplně vzdaly. Hráčské štěstí si vybraly až v utkání proti Písku, kde velmi dobře bránily, střelecky se dařilo a v brance je podržela gólmanka.“

Fakta:
základní skupina:

ST – Černí Andělé Most 15:7
ST – DHC Plzeň B 15:4
ST – Kynžvart 15:9
ST – Astra Praha 13:9
ST – Cheb A 13:6
ST – Slávie Praha A 8:12

Semifinále:
ST – Zlín A 10:15
ST – Bohunice 11:15

o 5.-8.místo:
ST – VŠ Plzeň 10:14
ST – Písek A 13:12

Branky: Nepodalová 31, Bilíková 22, Vršecká 16, Hovorková, Hokrová 11, Pavlová 10, Nárovcová 8, Kovářová 5, Samcová 4, Fingerová 3, Kubešová, Pořízková 1.

Magda Koubová