Trenér béčka Roman Nejdl po derby s Třeboní: Jen víc takových zážitků

II. liga mužů

Atraktivní souboj strakonického béčka mužů s Třeboní v 7. kole II. ligy přinesl v sobotu 9. listopadu dělbu bodů po remíze 33:33. V jihočeském derby měl blíže k vítězství domácí tým od Otavy, který těsný náskok ztratil až v posledních vteřinách. I tak se dosavadní lídr tabulky po střetnutí s druhou Jiskrou udržel v čele. Jak zápas viděl trenér Roman Nejdl?

„Hrálo se o první místo a o udržení naší podzimní neporazitelnosti. Utkání před elektrizující atmosférou vytvořenou 180 diváky bylo bez skromnosti po hladké výhře áčka nad Jičínem hlavním utkáním dne. K vidění byl souboj výborné úrovně, ke které přispěl kvalitní hrou i soupeř. Nastoupili jsme v základní sestavě Martin Smolej, Samuel Miklas, Filip Zdychynec, Lukáš Fencl, Roman Marienka (nahradil zraněného Michala Zbírala), Filip Lukeš a Petr Brůček – čtyři dorostenci, průměrný věk 19,5 roku!

Ostřílený soupeř držel vyrovnaný stav až do 20. minuty, kdy jsme poprvé vedli o tři branky (15:12 ve 23. minutě) a doslova řádil Lukáš Fencl (8 branek). I přes snížení na 17:16 jsme navýšili na poločasových 21:17. Nadějný výsledek jsme hájili i ve druhé půli, opět ve stejné základní sestavě, a dařilo se. Ve 40. minutě byl stav 27:22. Ovšem deset minut nato již jen 29:28, bohužel křeče paralyzovaly Lukáše Fencla a Filipa Zdychynce, soupeř snížil a pět minut před koncem vyrovnal na 30:30.

Nedařilo se nám ubránit Duška, jenž dal za posledních 13 minut pět gólů ze soupeřových sedmi, ale oba naši mladíci se vrátili do hry a znovu jsme odskočili na 32:30 respektive 33:31. V poslední minutě soupeř snížil (33:32), před time outem přišla technická chyba, ještě vyloučení a v posledních sekundách vyrovnal… Kdo jiný, Jarda Dušek – 33:33.

I přes řadu chyb a nepřesností to bylo utkání vynikající úrovně, které jistě našim mladým hráčům pomůže v dalším růstu a cestě do A-týmu. Celé mužstvo zaslouží pochvalu, střídající hráči, jejichž play time byl tentokrát velmi krátký, zaslouží rovněž pochvalu a poděkování. Jen více takových zážitků. Před skvělou kulisou duel řídili třeboňští Jakub Šulc a Martin Pražák, nelehkou roli, na kterou měly obě strany rozdílný názor, zvládli se ctí.“