Trenér dorostenek: Zápas vypadal jako povinnost odehrát, bez vůle vyhrát

I. liga mladších dorostenek

Šestnáctou porážku v sezoně musely skousnout prvoligové mladší dorostenky Strakonic. V předposledním 21. kole soutěže podlehly v neděli 30. dubna šesté Házené Kynžvart rozdílem deseti branek 30:40 (13:20). V tabulce jsou stále na předposlední 10. příčce s šesti body.

Jihočešky držely krok jen v úvodní čtvrthodině, kdy i třikrát vedly, ovšem po obratu domácích musely stále dotahovat. Ve 14. minutě byl stav 8:7, následný úsek čtyř a půl minut vyhrály Západočešky 5:1 a výrazněji odskočily. O přestávce byl rozdíl sedmibrankový.

Druhé dějství začaly hráčky Kynžvartu pětigólovou smrští a odskočily na 25:13, další minuty ale patřily hostujícímu týmu, který je opanoval v poměru 5:1. Ve 44. minutě byl rozdíl znovu sedm branek (28:21) a v 55. minutě ho družstvo od Otavy stáhlo ještě na pět gólů (34:29).

Jenže po time-outu se domácí hráčky prosadily pětkrát na sebou a znovu odskočily na deset branek. V posledních vteřinách utkání pak ještě oba celky daly po jednom gólu.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Zápas musíme hodnotit kriticky. Osobně jsem předpokládal, že navážeme na docela dobře vedené utkání v Olomouci, ale bylo tomu naopak. Aktivní obrana soupeře, lepší pohyb, rychlost a důraznost, to vše zdobilo domácí a nám toto vše ve většině duelu chybělo. Zápas vypadal jako povinnost odehrát, bez vůle vyhrát.“

FAKTA

I. liga mladších dorostenek – 21. kolo: Kynžvart – Strakonice 40:30 (20:13). Branky: Rampová 15 – Švecová 11 (1), Houšková 7, Benešová 5 (1), Remešová 3, Harantová 2 (1), Matějková, Měchurová 1. Rozhodčí: Čapek, Dvořáček. Vyloučení: 0:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 2:3. Diváků: 50.