Trenér Michal Zbíral po remíze s Brnem: Bod je pro nás jednoznačně ziskem

Chance extraliga

Ohlasy trenérů a nejlepších hráčů po remízovém utkání 4. kola Chance extraligy. Házenkáři Strakonic v něm ve středu 21. září na domácím hřišti urvali bod s SKKP Brno za remízu 26:26 (14:13), když dotáhli tříbrankové manko a vyrovnání se dočkali šest sekund před koncem.

Michal Zbíral, trenér Strakonic: „Bod je pro nás jednoznačně ziskem. Brno pasuji na favorita bojů o přední příčky, o medailové pozice. Připravovali jsme se na to, že soupeř hodně hráče střídá a není tolik sehraný, na to jsme na začátku sezony spoléhali. Jsem rád, že jsme tohoto faktu mohli v domácím prostředí využít a bodovat. Vzhledem k průběhu prvního poločasu jsme si vývoj mohli lépe pohlídat, ale úvodních dvacet minut ve druhé půli nám nevyšlo, dělali jsme zbytečné chyby. Na konci zápasu to bylo víc o náhodě. Byl to pro nás šťastný bod. Jsem každopádně rád, že koncovky a poslední útoky nám zatím vycházejí a dáváme z nich góly.“

Pavel Hladík, trenér SKKP Brno: „Z remízy jsme zklamaní, do Strakonic jsme jeli vyhrát. Soupeři blahopřeji k nadšenému výkonu, k nováčkovskému nadšení patří i štěstí, které si domácí v závěru vybrali. Na druhou stranu musím říci, že zaslouženě, šli mu naproti. My jsme se v první půli ve specifickém prostředí, které ve Strakonicích je, hledali. I diváci domácím hodně pomohli. Po obrátce jsme měli dobrou pasáž, kdy jsme byli dvacet minut lepší a vypracovali jsme si náskok. V závěru jsme se chtěli vyvarovat vyloučení, ale stalo se a dostali jsme se tak pod tlak. Strakonicím jsme tak dopřáli přesilovku, kterou využily a stáhly náš náskok. Konec byl o štěstí, střela prošla přes našeho vysokého hráče, což by se nemělo stát. Kvůli tomu jsme ztratili bod. Myslím ale, že nejsme jediní, kdo tady ztratí. Jestli Strakoničtí budou takto hrát, bude se tady i dobrým týmům vyhrávat těžko. Domácí na úvod sezony ukázali, že do extraligy patří. Bylo fajn hrát tady, vidět známé lidi, ale nemám je zase tolik rád, abych jim nechával body…“

Ondřej Sedláček, hráč Strakonic: „Při nepříznivém stavu jsme museli hlavně změnit taktiku. Byla to hra na riziko, která se vyplatila. Naštěstí jsme poslední útoky dokázali dotáhnout do gólové tečky a v posledních vteřinách vyrovnat.“

Tomáš Janků, brankář SKKP Brno: „V první půli to domácím do naší branky padalo, v té druhé jsme začali k hráčům lépe přistupovat a střely na mě začaly létat o trošku lépe. Balony jsem viděl. Prvních dvacet minut po změně stran jsme byli dostatečně agresivní, z toho plynulo to, že se domácí tak snadno neprosazovali. Ale bohužel poslední tři střely jsem neviděl a skončily v síti.“