Trenér: Na kolena nás absolutně srazily technické chyby a neproměněné šance

I. liga mužů

Ztratili vyhraný zápas! Neuvěřitelné selhání ve druhém poločase stálo strakonické házenkáře domácí vítězství nad Jičínem B, ke kterému v sobotu 9. října v rámci 4. kola první ligy směřovali. Promarnili osmibrankový náskok a nakonec se ještě strachovali až do poslední vteřiny, aby udrželi alespoň smírný stav. Nakonec se rozešli se soupeřem 25:25 (16:10). Byla to pro ně druhá remíza v řadě a první bodová ztráta doma.

Jihočeši vstoupili do utkání skvěle, byli stále ve vedení od jednu až tři branky. Od stavu 13:10 ve 23. minutě se pak třemi trefami v řadě utrhli na poločasových 16:10. Hned po obrátce navíc dalšími dvěma góly náskok navýšili až na 18:10. Ve 37. minutě vedli o sedm branek, poté se ale šňůrou čtyř gólů v řadě hosté vrátili do hry (20:17).

Tento rozdíl se pak držel až do 44. minuty, následně od stavu 23:20 Jičín další sérií čtyř tref za sebou otočil a poprvé v utkání vedl – 23:24. To zbývalo do konce sedm minut. A pro domácí mohlo být ještě hůře, protože Masák zahrával sedmičku, kterou ovšem domácí brankář Mráz zlikvidoval a držel svůj tým ve hře. Pět minut před sirénou vyrovnal Nový a minutu po něm vrátil Strakonickým náskok Krejčí. V čase 57.43 vyrovnal Matula. Další šance na obou stranách zůstaly bez využití, přičemž poslední útok měli hosté, ale nezakončili.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „ Zápas jsme si prohráli sami! V době, kdy Jičín z našeho náskoku ukrojil tři čtyři góly, jsme začali panikařit. Dostali jsme se do křeče, ze které jsme se až do konce zápasu nevymanili. Problém jsme měli v obraně i v útoku. Bylo to pro nás nesmírně smolné, šli jsme do utkání s úzkým kádrem, který byl i tak ovlivněn dalšími zdravotními problémy. Kluci hráli na netradičních postech, to hrálo proti nám. Zápas zlomilo to, že jsme neplnili obranné úkoly. Kdyby je hráči plnili, chodili by do úplně jiných útoků. Na kolena nás absolutně srazily technické chyby a neproměněné šance. Soupeř se dostal na koně, stáhl osmigólové manko a dokonce se dostal do vedení. V těchto fázích nám docházely síly více a hostům naopak přibývaly.“

FAKTA

I. liga mužů – 4. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – HBC Ronal Jičín B 25:25 (16:10). Branky: Wildt 7 (2), Kaplan 5, Nový, Pek, Mošovský, Bičiště, Sedlák, Samek 2, Krejčí 1 – Matula 6, Bareš 5, Hájek, Masák, Matouš 3, Thorovský 2, Drbohlav, Schichor, Dědeček 1. Rozhodčí: Ledvinka, Tůma. Vyloučení: 3:3. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 1:0. Nejlepší hráči utkání: Mráz – Hůla.

Další výsledky: Sokol Vršovice – Zlín 28:32, Hustopeče – Chodov 27:24, Litovel – Vsetín 39:33, Náchod – Velká Bystřice 26:25, Bystřice pod Hostýnem – Dvůr Králové 29:27.