Trenér Nantes Entrerrios před FINAL4: Porazili jsme Kiel, Kielce a Veszprém. Proč ne Barçu?

Poprvé jako hlavní trenér bude Alberto Entrerrios sedět na lavičce v LANXESS aréně během EHF FINAL4. S Nantes v historii vybojoval druhou účast klubu. Na konci hypnotizující sezóny, kdy francouzský tým porazil tři velmoci v evropské házené: THW Kiel, Kielce a Veszprém. „Jsme s tím velmi spokojeni.“ Porážka Veszprému je jedním z okamžiků, na které jste jako trenér opravdu hrdí, jasně to ukazuje, že tvrdá práce se vyplatí, “ říká bývalá levá spojka.
Ačkoli Nantes nikdy nepatřili mezi favority, jejich první účast na EHF FINAL4 v roce 2018 jim dala status outsiderů, což jim vyhovovalo. „Le H“ v sezoně 2018 bojoval proti týmům Celje a Zaporozhye v Lize mistrů EHF. Alberta Entrerriose ale nikdy opravdu nenapadlo, že by se jeho tým mohl znovu dostat do Kolína nad Rýnem.
I když vylosováním Barci si Nantes zajistili jednoho ze svých nejtěžších soupeřů do semifinále, francouzský tým má stále šanci postoupit do finále, jak ukazují jejich výsledky ve skupinové fázi.

Mladší bratr Alberta Entrerriose Raul

Pro Entrerriose bude semifinále bude mít také speciální příchuť, protože jeho mladší bratr Raul, který ukončí svou kariéru po olympijských hrách v Tokiu, odehraje svůj předposlední zápas za Barçu právě proti Nantes. „Vím o tom, ale nemá to vliv na způsob, jakým hru připravuji.“ Člověk to musí uvést na pravou míru. Bez ohledu na to, zda Raul tuto Ligu mistrů vyhraje nebo ne, už má za sebou úžasnou kariéru, a to na tom nic nezmění. Ale doufám, že pokud Nantes nevyhraje Ligu mistrů, vyhraje jí můj bratr s Barçou, “ usmívá se Alberto.