Trenér: O body se musíme sami zasadit, papírové předpoklady nám nic nevyhrají

I. liga mužů

Jsou rozjetí a rozhodně nechtějí brzdit. Strakoničtí muži za sebou mají sérii čtyř vítězství v řadě, přičemž to poslední si připsali na hřišti Litovle, která patří k favoritům soutěže. V 9. kole první ligy stojí před týmem trenéra Michala Zbírala další výzva v podobě Bystřice pod Hostýnem. Lídr tabulky hostí aktuálně pátého v tabulce v sobotu 20. listopadu od 17 hodin.

Kouč však papírové předpoklady toho, že jeho tým je v čele soutěže a hraje doma, nechce brát příliš v potaz. „Samozřejmě, domácí prostředí známe, hraje se nám v něm dobře a cítíme velkou podporu od fanoušků. Ale o zisk dvou bodů se musíme i tak sami zasadit, papírové předpoklady nám samy nic nevyhrají,“ zdůraznil. Bystřici pod Hostýnem řadí k těžším soupeřům v první lize. „Má ve svém středu mladé kluky na hostování z extraligového Zubří, očekávám tedy, že soupeř bude hrát rychle po křídlech. Bude to těžký zápas, ale měli bychom ho zvládnout,“ prohlásil Michal Zbíral.

Strakoničtí se budou potýkat s vynucenými změnami v sestavě. „Ale i přes nějaké absence bychom měli potvrdit kvalitu a současnou formu. Počítat můžeme se všemi plzeňskými hráči,“ upřesnil trenér. „U Bystřice bude také záležet, v jaké sestavě dorazí. Navíc u nás moc dobré výsledky a výkony v minulosti nepředváděla, tak snad to bude platit i tentokrát,“ konstatoval Michal Zbíral.

Sobotní utkání se nese v charitativním duchu – dobrovolné sbírky pro handicapovanou Jasmínku. Té klub přispěje finanční částkou a k podpoře vyzval i své příznivce. „S klukama v kabině jsme domluvení, že přispějeme jako tým. Chceme tímto rovněž požádat všechny, kteří mohou, aby také podle svých možností přispěli na dobrou věc,“ vyzval strakonický kouč.