Trenér: Obrana fungovala velmi dobře, pro sezonu je to velké zlepšení

Dva ze tří! Taková je bilance úspěšně zvládnutých přípravných zápasů strakonických mužů na soustředění v Lázních Kynžvart, kde byli od 19. do 23. srpna. Absolvovali je v krátkém sledu. Nejprve se v pátek poprvé střetli s německým Plauenem, kde hraje David Zbíral, jemuž podlehli 27:29. Další den dopoledne si lehce poradili s německých Fichtelgebirge 35:25 a večer pak vrátili Plauenu porážku po vítězství 22:17.

Tým v zápasech zkoušel nové varianty, herní věci a souhry. „V prvním duelu s Plauenem jsme doplatili na to, že jsme hodně šancí neproměnili. A trápily nás také technické chyby zapříčiněné nesehraností. To jsme do druhého zápasu s Fichtelgebirge o dost zlepšili a na výsledku to bylo znát. Také v odvetě s Plauenem jsme odstranili chyby, ale nedařilo se nám střelecky, soupeř má kvalitní gólmany. Na výsledku bylo znát, že toho oba týmy měly dost, házená byla pomalejší,“ hodnotil trenér Michal Zbíral.

Celkově za výkon hráče chválil, zejména za obranu. „Fungovala velmi dobře, pro sezonu v této činnosti vidím velké zlepšení. Hodně tomu pomáhá příchod Davida Bičištěho a Martina Nového, kteří, ač společných tréninků na taktiku neměli hodně, v obraně fungují velmi dobře. U Bičištěho je velká výhoda, že na pravé spojce máme leváka, který umí velmi slušně vystřelit z dálky,“ upřesnil kouč. Kvituje i šíři kádru a to, že hráči musejí o místo v sestavě bojovat. „Konkurence se zvýšila a je důležité, aby všichni pracovali na sto procent,“ zdůraznil.

Na soustředění však někteří hráči kvůli pracovnímu vytížení chyběli, což trenér vnímá jako komplikaci. „Chtěli jsme trénovat souhru a taktické věci. V tomto jsme byli trošku omezení. Ale pojali jsme to víc herně, hráli jsme fotbálky, házenou a ukázali jsme si taktické věci.“ Hned ve středu hráči absolvovali jeden trénink, ve čtvrtek dva dvouhodinové a v pátek dopoledne také jeden dvouhodinový. Odpoledne přišlo v rámci tréninku na řadu utkání proti ženám Kynžvartu. A poté už série tří zápasů zakončená v sobotu večer společným posezením, v neděli pak návrat domů.

Od září začne mužstvo trénovat třikrát týdně v hale a dvakrát v posilovně. Michal Zbíral se chce zaměřit na udržení fyzické kondice. Další přípravná utkání už nejsou v plánu.

David Zbíral v dresu Plauenu a Michal Zbíral jako trenér Strakonic.