Trenér po porážce s Novým Veselím: Hráli jsme příliš bázlivě a pomalu

Nejdůležitější utkání odvetné části extraligy strakoničtí muži prohráli. V 19. kole podlehli v sobotu 10. března doma poslednímu Novému Veselí 24:30 (15:13) a soupeře tak vystřídali na posledním místě tabulky. Ztrácejí na něj bod naopak teď oni. Jak duel hodnotili jeho aktéři?

Roman Marienka st., trenér Strakonic

Nedokázali jsme udržet taktiku obrany z prvního poločasu. Obraz hry se nezměnil, jen naše defenziva. V útoku jsme se sami netaktičností dostali do zbytečných osobních soubojů, hra byla rozdrobená. Hosté si celý zápas drželi stejnou úroveň, my jsme po velmi dobrém výkonu ve druhé polovině úvodní části nedokázali na tuto fázi navázat. Hráli jsme příliš bázlivě a pomalu. Rozhodla změna v našich hlavách v přístupu k naší hře v obranné i útočné fázi. Nepomohli jsme ani našim brankářům. Zápasů je ale pořád ještě hodně, pokud se týmy před námi vyloženě neutrhnou, bude se opravdu rozhodovat až v play-out.

Pavel Hladík, trenér Nového Veselí

Do utkání jsme dali úplně všechno, klukům i vedení chci poděkovat, týden přípravy před zápasem byl opravdu skvělý. Dopřáli jsme si hodně psychické pohody a zvládli tenhle důležitý duel výborně. Pro nás jsou teď už všechna utkání klíčová a poslední tři zápasy nám herně vyšly. Ve Strakonicích jsme po velmi dobrém výkonu dokázali urvat dva body, čehož si moc ceníme. Jsou nesmírně důležité hlavně pro psychiku. Byli jsme dobře připraveni a kluci vše do puntíku splnili. Tohle vítězství nám nalije síly do žil, zlomili jsme špatnou sérii, tvrdá práce se vyplatila. Soutěž je ale ještě dlouhá…

Martin Mošovský, nejlepší hráč Strakonic

Na začátku druhého poločasu jsme udělali tři chyby v prvních třech útocích, soupeř otočil a my jsme padli na zadek. V této fázi přišel zlom. Neplnili jsme stanovené pokyny, za celou druhou půli jsme sehráli jen dva nebo tři signály, jinak jsme hráli jeden na jednoho a čekali, co kdo udělá. Velmi citelná je pro nás absence zraněného Michala Zbírala na pivotu, podzimní utkání ve Veselí jsme vyhráli díky němu a teď v odvetě nám hodně chyběl.

David Melichar, nejlepší hráč Nového Veselí

Po sérii porážek jsme už museli vyhrát! Od začátku jsme byli nahecovaní. První půle byla vyrovnaná, rozhodla ta druhá, ve které jsme chtěli daleko víc uspět a víceméně okamžitě se nám podařilo otočit nepříznivý stav. Připravovali jsme se na tenhle zápas poctivě, dodrželi jsme, co jsme si řekli a díky tomu jsme vyhráli.