Trenér před 2. kolem Žákovské ligy: Chceme si odvézt plný bodový zisk

Žákovská liga starších žáků

Druhý turnaj Žákovské ligy odehrají v neděli 22. ledna starší žáci strakonické házené. Po domácí úspěšné premiéře, v níž získali v prosinci plný počet bodů a usadili se na čele tabulky, zamíří tentokrát na Moravu, a to do Litovle. Tam se utkají s Ivančicemi (18. místo – 2 body), Litovlí (13. místo – 4 body), Zlínem (16. místo – 3 body) a na závěr v jihočeském derby vyzvou Třeboň (24 místo – 0 bodů). Jak je družstvo vedené trenérskou dvojicí Zbyněk Korec – Václav Hokr připraveno? A s jakými cíli k 2. kolu soutěže odjíždí? To přiblížil první ze jmenovaného dua.

Jak jste se připravovali na 2. kolo Žákovské ligy? Máte za sebou nějakou zimní přípravu? 

Vzhledem k tomu, že jsme se sešli v novém roce 2. ledna na prvním tréninku a prakticky tři týdny nato je na programu 2. kolo, jsme nijak specifickou zimní přípravu neabsolvovali. Trénovali jsme v klasickém režimu čtyř tréninků týdně s tím, že jsme první dva týdny zvolili tréninky fyzicky náročnější. Do toho jsme odehráli jedno přátelské utkání s Talentem Plzeň, ve kterém jsem jednoznačně dominovali.

Jak těžký turnaj v Litovli s ohledem na soupeře očekáváte? Bude těžší, nebo snazší oproti tomu domácímu? A kdo bude nejsilnějším protivníkem?

Trochu jsme po soupeřích pokukovali, a to hlavně ve smyslu jejich výsledků za podzimní část sezony. Domácí Litovel, Zlín a Ivančice jsou všichni tři na podobné úrovni, alespoň podle výsledků. S Ivančicemi jsme hráli před dvěma měsíci přípravné utkání na turnaji, které jsme bez větších problémů zvládli. Zlín a Litovel neznáme. A posledním soupeřem, ač je to úsměvné, je Třeboň. Tu jsme v rámci krajské ligy dvakrát deklasovali. Takže tolik k soupeřům. Samozřejmě hráči to vnímají podobně a je úkolem nás trenérů je naladit, tak aby si nemysleli, že vše automaticky vyhrajeme. Musíme do každého utkání jít s pokorou, takticky se připravit před každým zápasem a podat co nejlepší výkon. Takže z toho vyplývá, že turnaj bude o něco těžší než ten první, ale nemyslím si, že narazíme na úplně nejsilnější soupeře soutěže.

S jakým bodovým ziskem budete spokojeni? Co je reálné uhrát, máte dané nějaké minimum z 2. kola?

Chceme si odvézt plný bodový zisk. Myslím že na to kvalitu máme. Na druhou stranu, je to sport a může se stát cokoliv.

Jdete do turnaje kompletní, nebo budou nějaké absence?

Na turnaj pojedeme kompletní, tedy v plné síle.