Trenér před soubojem s Plzní: Vše bude o absolutní koncentraci v obraně a minimu vytvořených chyb

„Anglický“ týden, naplněný třemi zápasy, završí strakoničtí házenkáři v sobotu 18. listopadu od 18 hodin proti Talentu Plzeň. Na jih Čech přijede v 9. kole extraligy vicemistr minulé sezony. Domácí do zápasu půjdou po vítězství v 8. kole v Novém Veselí 27:24, ale také po drtivé středeční porážce v osmifinále Českého poháru v Lovosicích 20:37. Tento duel i ten nadcházející okomentoval trenér Roman Marienka.

 

V Lovosicích jste vysoko prohráli, i když zápas odehráli víceméně hráči z lavičky. Jaký je váš zpětný pohled na tento souboj?

Znělo by ošklivě, kdybych řekl, že jsme nasadili lavičku. My jsme nasadili dorostence! Jan Schwarz a Adam Vrchlavský jsou mezi muži půl roku, Ondřej Landsinger a Filip Zdychynec jsou sedmnáctiletí hráči. Na rozehrávce je osmnáctiletý Adam Nejdl, stejně starý je i Tomáš Samek. Všichni jsou stále starší dorostenci. Z tohoto úhlu pohledu to byl v Lovosicích nerovný boj už v rámci soupeření obou laviček. Navíc naši kluci nejsou tak herně vytížení a přechod do mužů je hodně těžký. Je navíc rozdíl, být na hřišti pět deset minut v rámci zkušeného bloku hráčů, než když mladíci hrají celý zápas. Fantasticky nám ještě zachytal Jindra Mráz, měli jsme jinak hodně nedůraznou obranu, kluci měli velký respekt. Ve druhé půli už to bylo lepší. Prohráli jsme výrazně, ale byla to daň za to, že mladíci poprvé odtáhli 80 procent času. Zápas jsme nevypustili, prostě dostali příležitost mladí hráči.

Nejbližším soupeřem teď bude Talent Plzeň, trojnásobný mistr republiky z posledních let a minulý vicemistr. Aktuálně je v tabulce třetí, ale naposledy porazil vedoucí Zubří rozdílem deseti gólů…

Zubří v tom utkání neproměnilo celou řadu šancí a poměrně špatně bránilo. Bylo trochu zaskočené z vývoje, včas na to nezareagovalo. Skóre narostlo nenápadně, nebyl to žáný válec ze strany Plzně. Obraz hry byl vyrovnaný. Nicméně Talent je tradičně jeden z favoritů na medaili. A je sice trojnásobným šampionem, ale Dukla Praha je tím úřadujícím a také to tady pro ni nedopadlo… (Remíza 26:26, když hosté v závěru dotahovali a domácí Michal Zbíral po čase navíc neproměnil sedmičku). Ale myslím, že Plzeň má v současné době silnější a vyrovnanější kádr než Dukla.

Co konkrétně byste vypíchl u Plzně?

Má mladý kádr. Táhnou ho bratři Tonarové – Michal a Jakub, táta je navíc trenér. Znají se od malička. Na pravé straně zmíním Stehlíka, výborný na křídle je Poloz, na pivotu Šindelář a Šíra. Talent má vyrovnaný a široký kádr, bude to nesmíně těžký soupeř. Když to ale my zvládneme správně takticky, nechá se hrát s každým. Věřím, že Západočechy můžeme hodně potrápit a věřím, že hra bude dlouho otevřená v náš prospěch, abychom měli šanci bodovat.

Přesně před rokem, 17. listopadu, jste s Plzní hráli ještě coby prvoligista osmifinále Českého poháru a doma jste prohráli důstojně o šest branek – 23:29. O kolik rozdílné utkání to letos bude?

Rozdíl je jednoznačný. Loni to pro nás byl svátek a přistupovali jsme k tomu tak. A muselo by se stát něco neuvěřitelného, abychom tady Talent, tehdy jako úřadujícího mistra, porazili. Proto i s výsledkem jsme byli spokojení. Teď je to úplně o něčem jiném. Bude to souboj s týmem ze stejné soutěže, už to není sváteční zápas, ale jeden z mnoha. Pro nás je vlastně každé extraligové utkání premiérové, ale troufám si říci, že po Novém Veselí je Talent Plzeň druhým soupeřem, kterého z nejvyšší soutěže známe nejlépe. A on zná i nás. Bude to specifický duel. Doufám, že to bude jako minule s Novým Veselím, že to bude hrát pro nás a nebudeme mít žádný velký respekt. Už jsme si Talent osahali, hra by díky tomu mohla být vyrovnanější. Ale bude to vše o absolutní koncentraci v obraně, hře jeden na jednoho a minimu vytvořených chyb z naší strany.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.