Trenér: Rozhodla pevnější obrana. Kapitán: Všichni makali na sto procent

I. liga mužů

Mohli slavit! Zápas podzimu v první lize zvládli strakoničtí muži na jedničku, v souboji prvního s druhým uštědřili svému pronásledovali z Litovle v sobotu 13. listopadu porážku na jeho hřišti 34:29 (16:13). Aktuálně tak Jihočeši vévodí soutěži s náskokem dvou bodů. Pomohl k tomu přímo na hřišti i trenér Michal Zbíral, který zaskočil za obsentující pivoty a šesti góly přispěl k cennému vítězství. Navíc byl nejlepším střelcem mužstva.

„Rozhodla pevnější a důraznější obrana, v brance podpořená dobrým výkonem Jindry Mráze. V útoku jsme nezmatkovali a hráli, co jsme chtěli,“ hodnotil kouč. „Neudělali jsme ani moc chyb, spíše až ke konci zápasu. Dobrou střelbu měl Leo Kaplan, v útoku pomohl na spojce Michal Krejčí, který změnil tempo hry, což bylo znát. Kvalitní práci na spojkách odvedli všichni hráči, museli to odbránit a zvládli to. Což byl hlavní faktor úspěchu,“ konstatoval Michal Zbíral.

Kapitán Martin Mošovský zdůraznil, že tým podal svůj nejlepší výkon za poslední rok a půl! „Všichni makali na sto a více procent,“ prohlásil kapitán. Neopomněl zmínit roli tentokrát hrajícího trenéra. „Michal Zbíral měl na vítězství velký podíl, moc nám pomohl.“ Slova chvály měl i pro fanoušky, kteří na Moravu s mužstvem vyrazili. „Jejich podpora byla znát.“

Strakoničtí na začátku museli dotahovat, ale do přestávky to byli oni, kdo měl tři branky k dobru. Ve druhém dějství náskok narostl na pět branek a poté dokonce až na devět gólů. To už se blížil konec zápasu a bylo víceméně jasné, že dva body poputují k Otavě. „Odrážely se k nám balony, díky čemuž jsme dali několik lehkých gólů. Vycházely nám také přesilovky,“ poznamenal Martin Mošovský.

Michal Zbíral zvládl utkání bez předchozího většího rozehrání skvěle, své kvality nezapřel. V zápase chodil jen do útoku, i tak přiznal, že utkání bylo náročné. „Ani ne z hlediska kondice, ale v tom, že jsem musel tým řídit, starat se o něj trenérsky, což pořádně nešlo ve chvíli, kdy odpočívám na lavičce nebo útočím. Dík patří celému mančaftu, že jsme to takto zvládli,“ uzavřel kouč, který podle svých slov přece jen raději zůstane na trenérské lavici.

FAKTA

I. liga mužů – 8. kolo: Tatran Litovel – HBC JVP Strakonice 1921 29:34 (13:16). Branky: Mrnuštík, Doričák 6, Tkadleček 5 (1), Geist 4 (1), Pindej 3, Kuchař, Pohlmann, Dolák, Piwko, Kawulok 1 – Zbíral 6, Mošovský 5 (3), Kaplan, Pek, Říha, Krejčí 5, Landsinger 3. Rozhodčí: Valášek, Mohyla. Vyloučení: 4:4. ŽK: 2:1. Góly ze sedmiček: 2:3. Diváků: 161.

Další výsledky: Dvůr Králové – Vsetín 20:36, Náchod – Jičín B 32:36, Velká Bystřice – Zlín 26:27, Bystřice pod Hostýnem – Chodov 37:28, Hustopeče – Sokol Vršovice 21:25.