Trenér Zbíral po remíze ve Zlíně: Kdyby pískali nestranní sudí, vyhráli bychom

I. liga mužů

Většinu zápasu dotahovali, v závěru ale překlopili misky vah na svoji stranu. Nakonec si ale odvezli bod. Strakoničtí muži v sobotu 2. října ve 3. kole první ligy remizovali ve Zlíně 26:26, když o těsný náskok přišli 16 sekund před koncem.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Nevyšel nám vstup do zápasu, v útoku nám to vázlo, nemohli jsme se prosadit střelbou z dálky. Problémy nám dělal domácí brankář Krůpa, který chytal dobře. Nedařilo se nám celý zápas proměňovat šance, měli jsme i trochu smůlu v obraně a v brance, kdy si Jindra Mráz na spoustu míčů sáhl, ale skončily v bráně. Od 15. minuty jsme změnili obranu a zagresivnili přístup v útoku, začali jsme dotahovat, ale skóre se kvůli okolním vlivům drželo na jednom dvou gólech. Vyrovnali jsme až v závěru utkání a pak šli několikrát do vedení, vyrovnávací gól jsme inkasovali 16 vteřin před koncem. Z posledního útoku už jsme nezakončili. Chtěl bych pochválit celý mančaft, že zvládl duel v ponuré atmosféře skoro prázdné haly. Navíc jsme cítili během zápasu křivdu od rozhodčích, ovšem tým se semkl, bojoval a dokázali jsme se nahecovat i přes nepřízeň. Udělali jsme maximum pro úspěch. Za bojovnost mají kluci velkou pochvalu. Největší kaňkou byl výkon obou rozhodčích, kteří nás hrubě poškodili, celý zápas nám nedovolili hrát. Nechci kvalitu Zlína snižovat, ale kdyby pískali nestranní sudí, o čtyři až pět gólu jsme vyhráli.“

FAKTA

I. liga mužů – 3. kolo: PSG Zlín – HBC JVP Strakonice 1921 26:26 (13:11). Branky: Šáš 8, Oškera, Doležel 4, Vavrys 3 (2), Novák 2 (2), Zaoral 2, Švehlák, Kolařík, Tiller 1 – Nový, Říha 4, O. Landsinger, Krejčí 3, Mošovský 2 (1), Kaplan, Sedlák, Wildt 2, A. Nejdl, Pek, Bičiště, Samek 1. Rozhodčí: Letev, Kremláček. Vyloučení: 4:5. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (47. Nový za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 4:1.

Další výsledky: Náchod – Hustopeče 32:20, Velká Bystřice – Bystřice pod Hostýnem 31:28, Dvůr Králové – Litovel 28:34, Vsetín – Sokol Vršovice 38:21, Jičín B – Chodov 25:26.