Účastník Ligy mistryň házenkářek řeší krizi trenérskou rošádou, Polák skončil

České házenkářské šampionky z Mostu už nevede polský trenér Adrian Struzik. Vedení účastníka Ligy mistryň ho ve středu s okamžitou platností odvolalo kvůli neuspokojivým výsledkům, do konce sezony družstvo Černých andělů přebírá mostecká trenérská dvojice Jiří Tancoš a Jiří Hanus.

„S Adrianem Struzikem jsme ukončili spolupráci po vzájemné dohodě. Nebylo to snadné rozhodnutí, jsme uprostřed velmi náročné sezony, ale s ohledem na aktuální výsledky ženského A družstva jsme k němu museli přistoupit,“ prozradila na klubovém webu jednatelka Kateřina Poláková, proč Polák nepokračuje.

Černí andělé v Lize mistryň zatím nezískali ani bod, prohráli všech šest zápasů a většinu výrazným rozdílem. Drhnout to začalo i v česko-slovenské interlize, jindy dominantní Most prohrál v Dunajské Stredě a naposledy doma jen remizoval s Olomoucí.

„Velmi si vážíme práce, kterou v klubu Adrian Struzik odvedl, bohužel v posledních několika měsících byla znát na výkonech týmu určitá stagnace. A výsledky i v zápasech, ve kterých bychom měli jasně dominovat, zůstávaly za očekáváním,“ objasnila Poláková. „DHK Baník Most je klub, který je znám tím, že si klade nejvyšší cíle, od kterých nechceme v žádném případě ustupovat. Výměna na trenérském postu by měla být pro ženský A tým novým impulzem, který by nám měl pomoci všechny priority pro letošní sezonu naplnit. Tedy obhájit mistrovský titul, získat Český pohár a důstojným způsobem se prezentovat v Lize mistryň.“

Struzik převzal Anděly před minulou sezonou a získal s nimi devátý český titul. Tehdy nahradil právě Tancoše, který mostecké házenkářky koučoval od sezony 2019/20 a podařilo se mu dovést tým přes vítězství v kvalifikačním turnaji poprvé v historii české házené do skupinové fáze Ligy mistryň. Letos v klubu trénoval mladší dorostenky.

Hanus je nejdéle působícím trenérem v Mostě, jako asistent ženského týmu zažil v roce 2012 vítězství v Challenge Cupu, teď se věnoval mládeži. Nový tandem debutuje v neděli na palubovce Poruby.