Uspěje Zubří potřetí za sebou i proti Strakonicím?

Zubří má doma skvělou formu. Před vlastními fanoušky ovládlo všech šest zápasů včetně duelu s Plzní. Kvůli nepovedeným venkovním zápasům mu ale patří až šestá příčka. Valaši se navíc popasovávají s rozsáhlou marodkou, na které jsou i opory včetně Lukáše Mořkovského Nebo Matěje Havrana. Robe o víkendu vypadlo v Evropském poháru proti favorizovanému Arendalu z Norska, ve středu však zvládlo čtvrtfinále Českého poháru s Novým Veselím.

Nováčka Chance Extraligy také trápí zdravotní problémy, přesto naposledy doma porazil Hranice 31:29 a s pěti body se odlepil od spodku tabulky. Momentálně se sice Strakonice nalézají na dvanácté pozici, poslední Cement nemá ani bod. Jihočechy čeká v Zubří ohromně těžký úkol, poslední vzájemný zápas v roce 2018 však ovládli 29:26.

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Pro nás jsou Strakonice velkou neznámou, protože jsou nováček. My aktuálně bojujeme sami se sebou, když máme tolik zraněných hráčů. Doufám, že tým poskládáme. Stejně jako v Českém poháru. Strakonice venku nezískaly ani bod, neradi bychom se postarali o nějaké překvapení. Jsme favorité a takto k tomu přistoupíme, zodpovědně. Musíme se soustředit na improvizaci a na některé posty nasadit hráče, kteří tam obvykle nehrají.”