Úspěšné žákyně dostaly od starosty Břetislava Hrdličky čestná uznání

Ocenění od Města Strakonice

Pozvání na radnici od starosty Břetislava Hrdličky si dvěma republikovými tituly mistryň vysloužily žákyně strakonického klubu. Starší tým v květnu vyhrál Žákovskou ligu, mladší o necelý měsíc později opanoval Házenkářský desetiboj. Hráčky a trenéři ve čtvrtek 13. června odpoledne dorazili do zasedací místnosti městského úřadu, kde jim starosta poděkoval za výbornou reprezentaci a popřál k dosaženým úspěchům.

Strakonický klub přišel ukázat i oba poháry za prvenství a nejen to. Jako dárek Břetislavu Hrdličkovi předal předseda klubu a kouč staršího družstva Miroslav Vávra společnou týmovou fotografii, to samé učinil následně i trenér mladších žákyň Martin Harant. Starosta slíbil, že si obě pověsí ve své kanceláři, kam na úplný závěr setkání pozval hráčky.

Následovala zhruba půlhodinová debata, při které se starosta ptal na obě cesty k prvním místům. Poté došlo na předání čestných uznání všem hráčkám a trenérům a na úplný závěr ještě Břetislav Hrdlička zatleskal týmům za to, čeho v sezoně 2018/2019 dosáhly. „Přijetí na radnici bylo skvělé, těšily jsme se sem,“ zhodnotila za hráčky Nikola Benešová. Řekla to do mikrofonu Strakonické televize, která kromě ní vyzpovídala ještě Barboru Plojharovou a předsedu klubu Miroslava Vávru.