V Kališi začínáme v polovině července, asi tak nějak standartně, říká Tomáš Nejdl

Ahoj Tomáši,
Ještě, než začnou oslavy zisku mistrovského titulu pomalu ubírat na intenzitě, tak bych se vrátil k nedělnímu rozhodujícímu utkání s Karvinou. V první půli za stavu 7:12 šly vaše akcie strmě dolu. Nakonec jste šli o poločase do kabin za stavu 15:13. Na finálový zápas nevídaná šňůra 8:1 na čemž má velký podíl skvělé publikum. V čem vidíš příčinu takového zvratu, řekl bych až převratu?
Myslím, že jsme do zápasu nevstoupili úplně dobře. Udělali jsme několik chyb, které byly vodou do mlýna pro Karvinou. V útoku jsme si sice šance vypracovali, ale dost jsme jich také neproměnili. Poté jsme naši hru zlepšili, prostřídali a vše fungovalo, jak má.
Nejen finálovou část jsi odehrál v laufu, pro Plzeň s Jakubem Doudou a brankářem Herajtem jsi byl klíčovou postavou. Narážím tím na lednové Euro v Německu. Pokud forma nejenže vydrží, ale půjde ještě nahoru, tvoje účast na ME není vůbec utopie.
To stále jako utopii vnímám. V repre jsou kluci, co jsou ještě o krok přede mnou. To mě hodně motivuje dále makat. A třeba jednou možnost přijde.
Plzeň jako taková je zvyklá na oslavy mistrovských titulů z vícero sportů. Jak probíhaly ty házenkářské? Vypili jste akciovou společnost Pilsner Urquel, nebo Bohemia Sekt v nedalekém Starém Plzenci?
Samozřejmě jsme se důkladně věnovali lokálním produktům. Přece jen přes rok si jich člověk nemůže tolik dovolit a teď už vím, že za pár dní budou potřebovat játra trochu odpočívat.
Odcházet z mistrovského týmu s vědomím, že jsi stěžejní hráč není ve skrytu duše dvakrát potěšující, ale k dalšímu růstu je to jednoduše řečeno nevyhnutelný krok. Jak bys zhodnotil svoji pětiletku v Plzni?
Ze začátku jsme se dost hledal, byl na hřišti hodně nervózní a výkony podle toho vypadaly. Postupem času se mi dařilo více, povedlo se mi odtáhnout pár zápasů. A poslední rok to byla aktuální forma, která rozhodovala, kdo začne v základu v každém zápase.  Odchod je krok vpřed, něco jako splnění dětského snu.
Od sezony 2023/24 začneš psát další kapitolu svého házenkářského životopisu. Nakonec tedy zvítězila polská Superliga, jmenovitě MKS Kalisz. Vím, že do Polska odchází také tvůj spoluhráč z Talentu Daniel Režnický (KPR Ostrovia). Má to nějakou souvislost? Mám na mysli, že jste se stali „obětí“ stejného agenta? Nebo jak se to celé narodilo?
To je vlastně úplná náhoda. Dokonce budeme v týmech s velkou rivalitou. Na ten zápas se už moc těším, už včera jsem říkal Danovi, že ho vedle sebe vidím slavit naposledy.
Není tajemstvím, že ve tvém případě rozhodlo to, že se MKS Kalisz na poslední chvíli zachránila v nejvyšší soutěži. V případě, že by to nedopadlo a MKS by sestoupil, měl jsi v záloze ještě nějakou nabídku, ať z Čech nebo ze zahraničí?    ¨
Plzeň o mě měla stále zájem, mimo jiné i další týmy. Díky tomu, že se mi nabídka z Kalisze líbila jsem ani nic dalšího nesháněl.
V polské Superlize dominují pravidelní účastníci Ligy Mistrů a Evropské Ligy Kielce, kde chytá německý reprezentant Andreas Wolff nebo věčně druhý tým polské ligy Wisla Plock. Zahrát si proti takovýmto soupeřům musí být mimořádná hráčská prověrka a zároveň zážitek. Utkání s těmito giganty musí mít v rozpisu zápasů každý hráč dvakrát podtržený.
Na to se moc těším, zahrát si proti opravdu nejlepším z nejlepších. Bude to pro mě házenkářský svátek.
Většinou když nějací hráči odejdou do zahraničí, jak se říká zavře se za nimi voda a zmizí z dohledu. Ty budeš mít tu výhodu, že reprezentační trenér Španěl Xavi Sabate trénuje Wislu Plock a má polskou ligu pod kontrolou. Chci tím říci, že být mu na očích ti určitě neuškodí.
Myslím, že trenérský tým sleduje spoustu hráčů různě po světě. Nakonec stejně vždy rozhoduje aktuální forma a jak hráč sedí trenérovi do konceptu.
V sestavě MKS Kalisz není krom Honzy Hrdličky (přišel z Lovosic) žádný cizinec, tudíž ochota spoluhráčů komunikovat jinak než polsky, se značně snižuje. Přes prázdniny to tudíž vypadá na intenzivní kurz polštiny.
Polština naštěstí není tak vzdálený jazyk. Já doufám, že budu rozumět. A prý se do toho člověk dostane dost rychle.
Kdy se máš hlásit v Kaliszi?
Začínáme v polovině července, asi tak nějak standartně.
V Kaliszi mají halu pro 3100 diváků. Máš nějaké informace ohledně divácké návštěvy?
Je to tým s jednou z největších návštěvností v lize. Na to se moc těším. Pokud bude atmosféra na zápasech alespoň trochu jako v Plzni na finále …. Proto to děláme!

Tome, přeji ti vše dobré a ať se ti daří.
JK

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.