V Litovli bez diváků. „Je výhoda, že soupeř nebude mít takovou podporu,“ říká trenér

I. liga mužů

Zápas podzimu! Tak může být označen souboj házenkářů Strakonic na hřišti vedoucí Litovle, který se odehraje v sobotu 10. října v 17 hodin. Vnímá to tak i trenér Michal Zbíral. „Očekáváme jeden z těžších zápasů v první polovině soutěže.“ Rozhodně jde o šlágr 4. kola první ligy. Týmů, které se ale budou prát na čele, bude podle něj víc, což zmínil po zkušenosti jeho mužstva ve Vsetíně, kde Jihočeši prohráli 27:30 a kdy domácí odehráli hodně vydařené utkání. „Velmi dobře se jeví také Zlín. Vůbec všechny venkovní duely jsou pro nás důležité, ale Litovel se momentálními výsledky jeví jako největší soupeř,“zdůraznil kouč.

Tým z Hané, jenž vyhrál všechny tři dosavadní duely, zůstal ve stejném složení jako v předešlém ročníku, Michal Zbíral také proto očekává stejný zápas jako loni. Na vzájemné měření sil dojde téměř přesně po roce (na jaře se mužstva neutkala kvůli koronavirové pandemii a zrušení celé odvetné části), loňský souboj z 13. října dopadl výsledkem 27:27, kdy Strakoničtí ztratili vítězství až v posledních pěti vteřinách, domácí vyrovnali ze sedmičky. „Ten zápas se nám nevydařil trochu takticky,“ zavzpomínal trenér.

Jako klíč k úspěchu zopakoval Michal Zbíral zlepšení v obraně, která jeho svěřencům zatím funguje v domácích utkáních, v dosud jediném venkovním tomu tak nebylo. „Obrana prostě musí fungovat, zlepšení přišlo minule proti Dvoru Králové. A současně musíme proměňovat šance. Jedeme do Litovle hrát svoji hru a věříme, že to bude fungovat.“ Kvůli vládním nařízením se zápas odehraje zcela bez diváků. Jak tento fakt kouč vnímá? „Na venkovních zápasech jsme zvyklí, že tam příliš diváků nechodí, přece jen v některých městech není první liga tak zajímavá. Ovšem v Litovli byla minule docela bouřlivá atmosféra, přišlo dost lidí. V tomto směru je to možná výhoda pro nás, že soupeř nebude mít takovou podporu loni.“

Po tomto utkání dojde po zpřísněných vládních nařízeních k útlumu, soutěže se na dva týdny zcela zastaví. Michal Zbíral přiznal, že neví, jak se na situaci připravit. „Ve vzduchu visí to, že to nebudou pouze dva týdny. Je také otázka, jakým způsobem se pak najede do zápasového módu, když nebudeme moct ani trénovat. Nejde hned po případném uvolnění hrát ostré utkání. Zatím nevím, jak to budeme řešit, jak to bude s duely, které jsme v tomto období měli hrát,“ zmínil trenér. Dodal ještě, že došlo k tomu, co nechtěl. „Dbali jsme na prevenci, kluci dodržovali určitá opatření. Nikoho pozitivně testovaného na koronavirus jsme v týmu neměli, bohužel nás to i tak dohnalo,“ uzavřel Michal Zbíral.