V pohárovém utkání s Třeboní museli muži otáčet nepříznivý vývoj

Český pohár mužů

Generálku zvládli! Strakoničtí házenkáři splnili roli favorita a v Českém poháru postoupili přes druholigovou Třeboň do 3. kola. V pátek 10. září na jejím hřišti zvítězili o šest gólů 29:23, když v poločase prohrávali 11:12.

Vstup do utkání hostům nevyšel, stále dotahovali a jejich manko narostlo až na pět branek. Do konce prvního dějství ho ale stáhli na jeden gól. Ve druhé půli vyrovnali a následně soupeři utekli o dvě branky. Ten ještě vyrovnal, ale na další odskočení týmu od Otavy už zareagovat nedokázal. Strakoničtí si udržovali vedení v rozmezí dvou až čtyř branek a v závěru ho ještě čtyřmi trefami v řadě navýšili. Poslední slovo měli domácí, ale jejich trefa znamenala pouze korekci výsledku.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Jeli jsme v hodně limitované sestavě, což si vybralo svoji daň. Nevyšel nám vstup do utkání, prohrávali jsme, což nás dostalo pod tlak. Začali jsme z přemíry snahy kupit spoustu chyb, ale od 15. minuty, kdy jsme trošku změnili obranu, jsme ztrátu umazávali a ve druhé půli se ukázalo, že jsme na tom fyzicky lépe. Skóre jsme překlopili na svoji stranu a v klidu zápas dohráli.“

Nyní už mužstvo čeká prvoligová premiéra, v sobotu 18. září zajíždějí Strakonice na hřiště nepříjemného Dvora Králové.

FAKTA

Český pohár mužů – 2. kolo: Jiskra Třeboň – HBC JVP Strakonice 1921 23:29 (12:11). Branky: Baierling 6, Brchaň 5 (1), Neužil 4, Brabec 3, Pitoňák, Zahradník 2, Dobeš 1 – Bičiště 11 (2), Pek 7, Nový 6, Fencl 2, O. Landsinger, Miklas, Wildt 1. Rozhodčí: Hladký, Kozler. Vyloučení: 6:2. ŽK: 1:2. ČK: 1:1 (48. Dobeš – 37. Kalbáč). Góly ze sedmiček: 1:2.