Ve finální nominaci mužské reprezentace na EURO dvacet hráčů. Chceme na turnaji zanechat stopu, říká Trtík

Nominace odtajněna, do Bratislavy odcestoval dvacetičlenný kádr. Národní mužstvo opustil kvůli zdravotním důvodům, které nesouvisí s koronavirem, Štěpán Zeman. Ve finální nominaci jinak zůstává kompletní kádr z přípravného ostravského kempu včetně pozitivně testovaného hráče ze vstupních odběrů. „Nebyli jsme sami, kdo podobnou situaci zažil. Jsme rádi, že to máme za sebou a můžeme na šampionát odjet,“ říká trenér Rastislav Trtík.

Martin Galia má ze složení kádru dobrý pocit. „Je to doopravdy to nejlepší, co běhá po českých a evropských palubovkách. Ten tým má určitou kvalitu, myslím, že je velmi silný. Skládá se jak z nových a méně zkušených hráčů, tak z matadorů,“ komentoval.

O tom, že český výběr narazí na špičkové a kvalitní soupeře, netřeba mluvit, vyzve dva medailisty z posledního mistrovství světa, Španělsko je zároveň vítězem posledních dvou mistrovství Evropy. „Cíl pro reprezentaci je vždy stejný. Nemůže být jiný, než postup ze skupiny, byť je odvážný. Víme, že potřebujeme vyhrát dvě utkání,“ řekl Trtík.

„Šampionáty bývají v poslední době neskutečně vyrovnané. Půjde i o to, jak se kdo vyspí, v jaké formě zrovna daný tým bude. O to lepší je turnaj pro diváky, hraje se velmi dynamická házená. Myslím, že budeme sledovat další zajímavé mistrovství Evropy,“ uzavřel kouč národního týmu.

Mužská reprezentace odehraje první utkání skupiny E ve čtvrtek 13. ledna proti Španělsku od 18:00. Na Facebooku České házené právě probíhá soutěž o vstupenky, do které se můžete zapojit na tomto odkaze. Buďte u toho!