Více než desetiminutový gólový výpadek připravil mužstvo o šanci na bodový zisk

Chance extraliga

Naději na bodové zakončení podzimní části nevyužili. Strakoničtí házenkáři v letošním závěrečném utkání Chance extraligy opět nebodovali, i když narazili na hratelného soupeře a zápas proti němu měli dobře rozehraný. Jenže pouze poločas. Nakonec v 18. kole nejvyšší soutěže v sobotu 17. prosince na domácím hřišti podlehli Frýdku-Místku 26:33 (15:14) a přezimují dvanáctí se sedmi body.

Jihočeši nastoupili kromě zraněných Martina Nového a Michala Krejčího v plné síle a trenér dal prostor všem hráčům, pravidelně točil sestavu. Ve skvělém světle se představil především mladý pivot Martin Němec, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem domácího týmu. I přes svůj věk si počínal velmi zkušeně, a to jak při hře, tak především při sedmičkách, které s naprostou jistotou proměňoval.

V úvodu se skóre tahalo, domácí vedli, v 9. minutě ale byli vpředu o dvě branky hosté (3:5). Jenže následně Strakoničtí čtyřmi trefami v řadě stav otočili a vedli o dvě branky oni. Ovšem více se jim nepodařilo, když nabídnuté šance zahodili. A tak se soupeř během minuty a čtyř sekund třemi góly za sebou opět ujal vedení (8:9 ve 20. minutě). Jihočeši následně několikrát dotáhli a vzali si náskok zpátky, minutu a půl přes přestávkou měli k dobru opět dvě branky. Frýdečtí ale v poslední minutě korigovali.

Po změně stran zůstal na začátku obraz hry nezměněn, domácí znovu vedli o dvě branky – to běžela 33. minuta. Poté soupeř další tříbrankovou šňůrou zvrátil stav na svoji stranu, ve 37. minutě bylo naposledy skóre smírné – 20:20. Potom začalo domácí trápení. Tři jasné gólovky, kdy mohli doskočit, neproměnili, když mezitím neuspěl v útoku ani soupeř. Ten však na začátku 41. minuty nastartoval další brankovou sérii, kterou nezastavil ani domácí time-out, hosté za necelých sedm minut dali pět branek v řadě. Jihočeši nevstřelili gól jedenáct a půl (!) minuty, a tak byl ve 47. minutě stav 20:25.

Gólový půst pak mužstvo od Otavy přece jen prolomilo, ale jeho trápení pokračovalo. V jeho hře byla znát křeč, navíc hráči nedokázali nalézt recept na dobrou obranu soupeře. Ten skóroval z rychlých protiútoků a leckdy po lehkých ziscích míče, prosadit se dokázal ale i z postupného útoku. Strakonická obrana byla několikrát velmi lehce průchodná. Za stavu 22:26 dali Frýdečtí tři góly za sebou za necelé čtyři minuty, takže vedli už o sedm branek (22:29 v 53. minutě). Tento rozdíl zůstal až do závěrečného hvizdu. Na vítězství hostů měli lví podíl také oba brankáři, kteří předvedli v důležitých chvílích výborné zákroky.

Chance extraliga – 18. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – Pepino SKP Frýdek-Místek 26:33 (15:14). Branky: A. Nejdl 6, Němec 5 (3), Bičiště 5, Kaplan 3, Sedláček 2, Brůha, Pek, Fencl, M. Nejdl, Wildt 1 – Choleva 5 (1), Mucha, S. Mlotek, Zbránek 4, Chudoba 3 (2), Noworyta, Sklenák 3, Moješcik, Gřešek 2, Brožek, Bureš, O´Connor 1. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Vyloučení: 2:1. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 3:3. Diváků: 270. Nejlepší hráči utkání: Němec – Mucha.

Další výsledky: Jičín – Karviná 20:24, Talent tým Plzeňského kraje – Dukla Praha 31:33, Zubří – Lovosice 29:33, Malomeřice Brno – Kopřivnice 26:31, Hranice – SKKP Brno 22:35, Prešov – Nové Veselí 30:22.