Z Hustopečí bez bodů. O ty Strakonice připravily nevyužité šance

Tahle prohra bolela! Strakoničtí muži měli utkání 7. kola I. ligy v Hustopečích v neděli 11. listopadu velmi dobře rozehrané, v poločase vedli o čtyři branky. Jenže po změně stran doplatili na neproměňování šancí a nakonec tak na Moravě podlehli o dva góly 24:26. V tabulce klesli právě za Hustopeče na třetí místo, nyní na ně ztrácejí bod. A na vedoucí Maloměřice jejich manko narostlo na tři body.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Fungovala nám dobře obrana, kdy jsme domácí často donutili k pasivní hře a ti tak museli střílet z nepřipravených pozic. Bohužel i přesto jsme inkasovali pár gólů. Celý zápas jsme byli lepší, jenže jsme ztroskotávali na problémech, které nás trápí celou sezonu – proměňování jasných příležitostí a spousta technických chyb. Takže jsme nedokázali navýšit brankových rozdíl, který nám ve druhém poločase soupeř sebral. Bohužel jsme byli i hodně a zbytečně vylučovaní, což nás stálo dost sil. Tahle prohra určitě mrzí o to víc, protože Hustopeče rozhodně nebyly nad naše možnosti. Musím kluky pochválit za obranu, od níž se můžeme odrazit. Stále však máme na čem pracovat v útoku.“

FAKTA

I. liga mužů – 7. kolo: Házená Legata Hustopeče – HBC Strakonice 1921 26:24 (10:14). Branky: Hubáček 8 (1), Adam 6, Strouhal, Zima, Semerád 3, Mrnuštík 2, Horký 1 – Mošovský 5 (1), Krejčí 5, A. Nejdl 4 (1), Marienka 3, Pek, L. Fencl 2, Miklas, Zdychynec, Kačín 1. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Vyloučení: 0:4. ŽK: 3:1. Góly ze sedmiček: 1:2. Přihlíželo 86 diváků.

Další výsledky 7. kola: Náchod – Maloměřice 25:27, Sokol Vršovice – Dvůr Králové 25:25, Zlín – Velká Bystřice 21:24, Jičín B – Chodov 25:28. Volno měla Bystřice pod Hostýnem.

Příštím soupeřem Strakonic bude v jejich hale v sobotu 17. listopadu od 18 hodin předposlední Zlín.