Z Plzně přivezly ženy bod, remízu zachraňovaly v samém závěru

II. liga žen

Další bodový zisk z venkovního utkání přidaly do tabulky druholigové ženy Strakonic. V úterý 7. září na hřišti HC Plzeň remizovaly 28:28, když v poločase vedly 19:14. První čtvrthodina byla vyrovnaná, v té druhé si Jihočešky vytvořily náskok až o sedm branek, k přestávkové pauze odcházely s pěti góly k dobru. Ovšem po čase prvního dějství se odehrál jeden důležitý moment, kdy z devítky Simona Schreibmeierová trefila protihráčku do hlavy a viděla za to červenou kartu. Hostující družstvo tak šlo do druhé části oslabené.

Po změně stran si Strakonice dál udržovaly náskok, ovšem v 51. minutě domácí hráčky srovnaly na 26:26. Vedení hostujícímu celku vrátila ještě Barbora Hanzelínová, jenže pak se dvakrát po sobě prosadily Západočešky. Vyrovnání nakonec zařídila 44 vteřin před koncem Veronika Vávrová úspěšně proměněnou sedmičkou. Ještě předtím strakonický tým podržela brankářka Sára Nejedlá. Po dvou odehraných zápasech venku mají Strakonice coby nováček tři body.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Myslím si, že bylo na víc. Do Plzně jsme jeli pro dva body, i když jsme nevěděli, jaký soupeř nás čeká. Ale tušili jsme, že je hratelný. První poločas tomu jasně odpovídal, že bychom si měli body přivézt. Ale potkala nás smůla, když po devítce po čase obdržela Simona Schreibmeierová červenou kartu, což nás pohřbilo. Plzeň se ujala vedení až ke konci utkání, nakonec se nám povedlo urvat remízu. V závěru nás podržela brankářka Sára Nejedlá, která chytila jeden trhák a náskok ze šestky. Mohli jsme tak prohrávat o tři góly, což už bychom asi nezvládli dotáhnout.“

FAKTA

II. liga žen – 2. kolo: HC Plzeň – Strakonice 28:28 (14:19). Branky: Bláhová 8 (1) – Vávrová 8 (2), Schreibmeierová 7 (1), Kadlecová, Plojharová 3, Kordíková, Drábová 2, Hanzelínová, Wollnerová, Divišová 1. Rozhodčí: Hájek, Řeháček. Vyloučení: 2:4. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (30. Schreibmeierová). Góly ze sedmiček: 1:3. Diváků: 40.