Žákovské mistryně republiky už mají doma medaile a pohár

Dekorování v Mostě

Přímo nad kotlem (v čele s bubeníky) českých barev seděl strakonický tým starších žákyň, které poslední květnový den v Mostě sledovaly večerní utkání play-off kvalifikace o mistrovství světa mezi českým výběrem žen a Černou Horou. Domácí družstvo nakonec zvítězilo 26:24, ale pro Strakonické to nebyl hlavní bod programu, jako pro osm stovek dalších přítomných diváků.

Jihočešky přijely především převzít medaile a pohár za vítězství v Žákovské lize ročníku 2018/2019, které stvrdily v Chebu 11. května. O tři týdny později došlo na severu Čech ke slavnostnímu dekorování tří nejlepších týmů v soutěži (Strakonic, Písku a Slavie Praha) během přestávky reprezentačního zápasu.

Pět minut před koncem první půle se družstvo vedené trenérem Miroslavem Vávrou a vedoucím mužstva Romanem Plojharem a spolu s Martinem Harantem přesunulo do protějšího rohu palubovky, než dosud sedělo, a čekalo na slavnostní nastoupení na palubovku před zraky stovek lidí. Samozřejmě ve vítězných tričkách připomínající tento historický triumf, v nichž Jihočešky absolvovaly celý výlet.

Jako první byla oceněna třetí Slavia, po ní druhý Písek a jako zlatý hřeb strakonický celek. Všechny hráčky jednotlivých týmů byly hlasatelkou představeny. Gratulace, medaile na krk a předání poháru trenérovi. Poté „packa“ se soupeřkami a společné hromadné foto. Po něm už se z poháru mohl radovat celý strakonický tým, celý slavnostní okamžik stvrdily společně skřížené ruce jako symbol jednoty a krátký pokřik. Po něm zpátky do hlediště dokoukat zbytek napínavého souboje.

Česká reprezentace nakonec byla o dvě branky lepší než favorizované soupeřky. Více než osm stovek přítomných lidí vybuchlo v radostném nadšení a hráčky vyprovázel potlesk. Strakoňandy s medailemi na krku se následně přesunuly k mantinelu, kde si plácly s reprezentantkami. Zážitek se vším všudy, vydařený výlet.