Zápas podzimu! Strakonice chtějí v Litovli potvrdit prvenství, spoléhají i na fanoušky

I. liga mužů

Získá jeden z favoritů na konečné prvenství v první lize mužů dvoubodový náskok? Nebo zůstanou současné pozice neměnné? Na tyto otázky dá odpověď šlágr 8. kola soutěže, v němž na sebe narazí aktuálně dva nejlepší týmy. Vedoucí Strakonice a druhá Litovel, přičemž o pořadí v tabulce rozhoduje jen skóre. Zápas podzimu je na programu v sobotu 13. listopadu od 17 hodin na Hané.

Pro Litovel hovoří domácí prostředí a to, že ze sedmi dosud odehraných utkání ztratila v jediném, a to porážkou ve Zlíně (26:32, Jihočeši zde remizovali 26:26). Naproti tomu Strakoničtí jako jediní stále nepoznali porážku, v součtu dva body ztratili ve dvou remízových duelech – v již zmíněném Zlíně a doma s béčkem Jičína (25:25). Od té doby si ale připsali tři vítězství v řadě, Litovel dvě.

Trenér Michal Zbíral potvrdil, že jeho svěřence čeká nejtěžší zápas první poloviny sezony. Tým Litovel je podle něj vyrovnaný. „Je to silové mužstvo, připravit se musíme na nepříjemnou obranu a dobré brankáře,“ upozornil. Chce navázat na předešlé výkony a natáhnout momentální třízápasovou vítěznou sérii. „V té nás zdobila pevná obrana, ta bude základem i tentokrát, pokud chceme uspět. K tomu se musíme vyvarovat zbytečných chyb a dařit se nám musí v útoku,“ dodal.

Domácí výhodu má soupeř, ovšem Strakoničtí pojedou do Litovle s podporou svých fanoušků. A ti bývají slyšet. Jakou roli tedy bude hrát domácí prostředí soupeře? „Nemělo by nás tam nic překvapit, dobře ho známe. Ale bude důležité se dobře naladit. Přece jen je to venku vždy jiné, než doma, kde máme stabilní podporu, na kterou se můžeme spolehnout. Věřím ale, že i teď nás fanoušci doženou k vítězství a potvrdíme tak prvenství,“ konstatoval Michal Zbíral.

Kromě dlouhodobých marodů by mužstvo mělo být v plné síle, otazník visí nad startem Tomáše Peka, který ale v týdnu trénoval. K dispozici by měli být také všichni hráči z Plzně.