Zaskakující kouč Miroslav Vávra přivedl béčko mužů k prvním bodům

Už nejsou poslední. Béčko strakonických mužů se po pěti prohrách v řadě dočkalo premiérového vítězství. A to prestižního. V jihočeském derby doma v 6. kole II. ligy v sobotu 3. listopadu zdolalo do té doby stoprocentní Lokomotivu České Budějovice 32:31 (16:18).

Výrazně k tomu přispěla dvojice posil z áčka Filip Zdychynec – Lukáš Fencl, která zařídila více než polovinu všech gólů. Roli kouče za nepřítomného Michala Fencla na sebe vzal předseda oddílu Miroslav Vávra.

Miroslav Vávra, zaskakující kouč Strakonic: „Poprvé béčko nastoupilo v nejsilnější možné sestavě, a to díky posilám z áčka – Filipu Zdychyncovi, Lukáši Fenclovi, Samuelu Miklasovi a Petru Brůčkovi. Což bylo znát, prvně dva jmenovaní dali v součtu 19 gólů. Mužstvo vydrželo fyzicky a i když prohrávalo už o šest branek, dokázalo zápas dotáhnout do remízy a nakonec pár vteřin před koncem po trefě Filipa Zdychynce z devítky strhlo vítězství na svoji stranu. V klíčovém okamžiku nás podržel brankář Petr Šejvl, který zlikvidoval tři střely soupeře v řadě. Výborně zahrál také matador Roman Nejdl, jenž na svůj věk předvedl nadstandardní výkon.“

II. liga mužů – 6. kolo: Strakonice – Loko České Budějovice 32:31 (16:18). Branky: Zdychynec 10, L. Fencl 9, Miklas, Kvěch 3, Prechtl, R. Nejdl, Lukeš, Narin, Hanzelín, Marek, Chvosta 1 – R. Mráz 11 (3), Potůček 7, Kuchař 5, Jiránek 3, Pittner, Dvořák 2, J. Mráz 1. Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Vyloučení: 3:5. ŽK: 3:2. Góly ze sedmiček: 0:3. Diváků: 100.

Doma v sobotu neuspěli z ligových týmů jen mladší dorostenci, kteří podlehli Šťáhlavům 25:33 (13:16).

II. liga mladších dorostenců – 6. kolo: Strakonice – Šťáhlavy 25:33 (13:16). Branky: Kalbáč 10, Moroz 6, M. Nejdl 3, Čarek, Beneš 2, Lysenko, Hůda 1. Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Vyloučení: 3:3. ŽK: 3:2. Góly ze sedmiček: 0:1. Diváků: 65.