Ze čtyř soupeřů vyzrály starší žákyně HBC jen na Havlíčkův Brod

Žákovská liga starších žákyň

Druhou polovinu Žákovské ligy začaly starší žákyně strakonického klubu turnajem ve Zlíně. Zde se jim však v sobotu 7. března příliš nedařilo, ze čtyř utkání vytěžily pouhé dva body, a to za vítězství v posledním zápase. Tým nebyl kompletní, což také bylo znát. Prohrál s DHC Plzeň 18:24, domácím Zlínem A 13:21 a s Pískem 14:31. Poradil si až na závěr s Havlíčkovo Brodem v poměru 28:20. Z 16 dosud odehraných duelů získaly Strakonice 16 bodů za osm vítězství a při stejném počtu porážek (skóre 308:311), což v pětadvacetičlenné tabulce znamená 12. příčku.

DHC Plzeň – Strakonice 24:18 (10:9). Branky: Šulcová 9, Harantová, Andrlíková 3, Stranerová, Veitsová, Klejnová 1.

Strakonice – Zlín A 13:21 (7:9). Branky: Andrlíková 4, Šulcová 3, Císařovská, Remešová 2, Klejnová, Stranerová 1.

Písek – Strakonice 31:14 (12:7). Branky: Harantová 4, Císařovská, Veitsová 3, Andrlíková 2, Šulcová, Koptová 1.

Strakonice – Havlíčkův Brod 28:20 (16:14). Branky: Andrlíková 7, Harantová 6, Veitsová 4, Šulcová, Klejnová 3, Remešová 2, Císařovská, Stranerová, Koptová 1.

Komentář trenérky Šárky Fundové: „Odjely jsme v nekompletní sestavě, šanci tak dostaly hráčky z mladšího žactva, které doplnily náš kádr. Úvodní zápas s DHC Plzeň jsme měly vyhrát. První poločas jsme byly ve vedení, ale pak nám přestala fungovat obrana. Soupeřky utkání otočily a poté, co jsme inkasovaly čtyři góly za sebou, bylo rozhodnuto. Tato porážka se ztrátou dvou bodů nás hodně bolela. Se Zlínem jsme následně i přes prohru sehrály asi nejlepší duel. První poločas jsme se držely, ale soupeřky hrály téměř bezchybně a oprávněně vyhrály celé 4. kolo. Bohužel další utkání s Pískem bylo rozhodnuto už do poločasu, a tak jsme dohrávaly druhou polovinu s úplnou lajnou mladších žákyň. Nakonec jsme si ale přece jen spravily chuť při posledním utkání s Havlíčkovo Brodem, kdy jsme se pevně ujaly vedení hned od začátku. Holky dělaly, co bylo v jejich silách, ale bohužel nám chybí souhra s pivotem, což je v této kategorii hodně znát. Věřím, že naše pivotmanky, které dlouhodobě marodily, se brzy vrátí do formy a přispějí tak k lepším výsledkům.“

V posledních dvou turnajích budou mít Strakonice výhodu domácího prostředí, oba totiž pořádají.