Zklamaný trenér Michal Zbíral po těsné prohře v Litovli: V útoku jsme se trápili

I. liga mužů

Šlágr kola nezvládli! Ani druhý venkovní výjezd nepřinesl házenkářům Strakonic bodový zisk, opět prohráli. Tentokrát ve 4. kole první ligy nestačili v sobotu 10. října na vedoucí Litovel, podlehli jí těsně 24:25 (10:12) a v tabulce na ni ztrácejí už čtyři body.

V utkání tahali Jihočeši stále za kratší konec, pouze dotahovali. V první půli byl dvakrát stav smírný (7:7 a 8:8), ale jinak si domácí drželi soupeře v odstupu, v jednu chvíli ve druhém dějství už na pět gólů (20:15). Strakoničtí stahovali a dostali se opět až na rozdíl jediné branky, víc už ale nedokázali.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Narazili jsme na těžkého soupeře, ale především jsme si nedokázali vytvářet takové pozice, ze kterých bychom dokázali dávat stoprocentní góly. A když už ano, nevyužili jsme je. Nefungovala nám střelba, což byl jen důsledek naší hry. V útoku jsme se trápili, naše úspěšnost byla pod padesáti procenty. Proti tak silnému týmu se pak těžko dá uspět. Dvakrát jsme vyrovnali a ve druhé půli jsme se přiblížili na gól, ale nebyl to od nás dobrý výkon, takový, abychom soupeře dostali pod tlak a hrálo se mu těžko. Bylo to naopak. Víc než domácí jsme se porazili sami, čímž nechci nijak snižovat kvalitu Litovle, která patří k nejkvalitnějším mužstvům v soutěži. Druhá prohra je zklamání. Musíme se zaměřit na základy, rozebrat si co nefunguje. Kádr je široký a vyrovnaný, že chvílemi to vypadá, že to je až na škodu. Technických chyb je hodně, stojí nás to zápasy. Musíme se trochu vrátit k tomu, co nám fungovalo loni.“

V Litovli se Strakonicím nedaří. V první lize na jejím hřišti hrály dosud čtyřikrát a nikdy zde nebodovaly naplno. Prohrály 25:26 a nyní 24:25, dvě utkání skončila nerozhodně – 29:29 a 27:27.

FAKTA

I. liga mužů – 4. kolo: Tatran Litovel – HBC Strakonice 1921 25:24 (12:10). Branky: Růža 6 (1), Doričák 5, Macek 4, Prošvic 3, Noworyta, Vincour 2, Geist 1 (1), Jindra, Pohlmann 1 – Kačín 9 (5), Nový 4, Krejčí, Říha 3, Bičiště 2, Mošovský, Fencl, A. Nejdl 1. Rozhodčí: Špunar, Šlezingr. Vyloučení: 5:2. ŽK: 3:3. Góly ze sedmiček: 2:5.

Další výsledky: Velká Bystřice – Náchod odloženo, Dvůr Králové – Hustopeče 19:25, Bystřice pod Hostýnem – Jičín B odloženo, Zlín – Sokol Vršovice odloženo, Vsetín – Chodov 35:23.