Ztratili jsme vyhraný zápas, mrzelo brankáře Jindřicha Mráze

I. liga mužů

Brankář strakonického A-týmu Jindřich Mráz byl v utkání 4. kola první ligy proti Jičínu B vyhlášen nejlepším hráčem týmu. Ovšem ocenění mu tentokrát tolik radosti nepřineslo. Po zápase zklamaně usedl na střídačku. Jeho smutek nešlo přehlédnout, demonstroval ho i krátkým přetažením dresu přes hlavu. Důvod?

Strakoničtí totiž v sobotu 9. října se soupeřem doma jen remizovali 25:25, když dobře rozehraný zápas promarnili. V poločase vedli o šest gólů a v úvodu druhého dějství už o osm branek. Jenže hosté bojovali a nakonec to byli oni, kdo mohl slavit dva body, protože vedli, byť jen jednou, a za nerozhodného stavu měli v poslední minutě závěrečný útok. Ten neproměnili, a tak zůstalo u remízy.

Komentář Jindřicha Mráze k utkání: „Ztratili jsme vyhraný zápas. Na začátku druhé půle jsme vedli už o osm branek, měli jsme všechno pod kontrolou, duel se vyvíjel podle našich představ. Jenže pak jsme začali kupit chyby a přestalo se nám dařit v útoku. K tomu se projevilo, že tým trápí zranění, rotujeme v málo lidech. Pro kluky to z tohoto pohledu bylo náročné, docházely jim síly, s čímž souvisely chyby v útoku a neproměněné šance – občas jsme stříleli zbrkle. Soupeř toho využil k rychlým protiútokům, my jsme se nestíhali vracet, a hosté se dostali na koně. Závěr už byl nervózní, zvlášť když vidíte, že se vám nedaří. Je obrovská škoda, že jsme ztratili tak dobře rozehrané utkání.“