Starší dorostenky HBC skolily poslední Bohumín, připsaly si třetí výhru v sezoně

I. liga starších dorostenek

Potřetí v sezoně se radovaly z výhry. Ta ale byla z kategorie povinných. Prvoligové starší dorostenky strakonické házené v sobotu 22. března v rámci 17. kola přivítaly poslední Bohumín, který je bez bodu poslední. Jihočešky ho zdolaly 36:33 (20:18) a na předposlední příčce srovnaly krok s Jindřichovým Hradcem, který má stejně bodů (7), ale lepší skóre.

Začátek patřil soupeřkám, které na začátku 9. minuty vedly překvapivě 5:1 a o minutu později už 7:2. Potom ale začaly domácí hráčky stahovat a v 17. minutě byl rozdíl minimální – stav 8:9. Ve 20. minutě Strakonice poprvé vyrovnaly a skóre na svoji stranu překlopily ve 24. minutě, kdy se ujaly vedení 13:12. V závěru poločasu odskočily na rozdíl dvou branek a s tímto náskokem šly i do druhé půle.

Úvod druhého dějství tentokrát zvládly, během prvních dvou minut daly tři branky a inkasovaly jedinou. Stav byl tedy 23:19. Postupně si domácí tým vytvořil pěti až šestibrankový náskok, v 55. minutě dokonce sedmibrankový – 36:29. Jenže poté se už prosazovaly pouze soupeřky, které čtyřmi trefami skóre korigovaly na konečný rozdíl tří branek.

FAKTA

I. liga starších dorostenek – 17. kolo: Strakonice – Bohumín 36:33 (20:18). Branky: N. Švecová 9, Horažďovská 8, Benešová 7 (3), Harantová 4 (2), Kreuzerová 3, Šulcová, Matějková 2, Cvetkovová 1 – Vítková, Janošová 7. Rozhodčí: Kříženecký, Václavík. Vyloučení: 3:2. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 5:2. Diváků: 55.