Příprava A-týmu mužů
Tomáš Fliegl a Martin Říha (na snímku zleva). To jsou dva hráči, kteří v nové sezoně budou působit v týmu prvoligových mužů. Ve středu 14. srpna s nimi absolvovali první trénink ve Strakonicích. Kromě nich strakonické řady posílí na přestup ještě Eduard Wildt, který už u Otavy působil. Všichni jsou z Talentu Plzeň.
Kromě nich se stejně jako v předešlém ročníku počítá s výpomocí Tomáše Nejdla (střídavý start) a Jana Kačína (hostování) s brankářem Filipem Kaiserem (limitovaný přestup), ti rovněž jsou z Talentu. Už na začátku léta přišel na přestup do Strakonic Pavel Fořt.
„Co se týče plzeňských dorostenců, Martin Říha už v minulé sezoně odehrál pár minut za áčko mužů, Tomáš Fliegl hrál první ligu dorostenců. Jsou to oba vysocí hráči. Absolvují s námi soustředění v Kynžvartu a určitě zapadnou bez problémů,“ uvedl předseda klubu Miroslav Vávra.
Ve čtvrtek 15. srpna má mužstvo na programu přípravné utkání v Plzni, a to s druholigovým soupeřem ze Švýcarska. V sobotu se pak utká venku s druholigovou Košutkou. V dalším týdnu zamíří na soustředění do Lázní Kynžvart, kde se dvakrát potká s německým Plauenem, v němž působí David Zbíral. A doma ještě možná 7. září odehraje další přípravu proti týmu z německé čtvrté ligy. Pak už přijde na řadu pohárový zápas s Lokomotivou České Budějovice, který bude generálkou na start první ligy.
S týmem aktuálně netrénuje Roman Marienka, který odjel na pracovní stáž do Švýcarska.