A-tým mužů bude pokračovat v extralize díky podpoře hejtmana Martina Kuby

Prohlášení HBC Strakonice 1921

HBC Strakonice 1921 v pondělí 1. července zveřejnil své rozhodnutí nepřihlásit se do nadcházejícího ročníku 2024/2025 Chance extraligy. Důvodem bylo neschválení podpory pro A-tým od zastupitelstva Města Strakonice z 26. června ve výši dva miliony korun. Prohlášení klubu k celé situaci zvedlo vlnu reakcí.

Tou hlavní bylo vyjádření podpory ze strany Jihočeského kraje v osobě hejtmana Martina Kuby. Ten v úterý 2. července dopoledne přislíbil, že se zasadí o to, že ve Strakonicích bude extraliga nadále pokračovat. Mimořádným opatřením požadovanou částku dva miliony korun alokuje ve prospěch HBC Strakonice 1921 na setrvání v nejvyšší soutěži. Klub tedy podá přihlášku do nejvyšší soutěže.

„Byl jsem velmi příjemně překvapen rychlostí a vstřícností jednání ze strany hejtmana Martina Kuby. Ten dokázal v minimálním čase vyjádřit tuto podporu s tím, že chce, aby extraliga ve Strakonicích pokračovala. Chci mu touto cestou poděkovat za všechny příznivce házené, hráče a celý klub za možnost nastoupit do soutěžního ročníku 2024/2025 Chance extraligy. Věřím, že pan hejtman využije našeho pozvání a 14. září přijde slavnostně zahájit nový ročník extraligy ve strakonické hale,“ prohlásil předseda strakonického klubu Miroslav Vávra.

Co se týká otázky kádru pro nový ročník, ten by měl i přes rychlý sled událostí zůstat ve stávající podobě. „Jsem nesmírně vděčný hráčům, kteří nás v této nelehké situaci nenechali na holičkách a budou pokračovat v klubu HBC Strakonice 1921 i v další sezoně. Moc si vážím charakteru a přístupu hráčů celého A-týmu,“ upřesnil šéf klubu Miroslav Vávra.