Barcelona získala 11. titul v Lize mistrů po napínavém finále

Barcelona se v neděli večer vrátila na evropský vrchol, když na 15. ročníku EHF FINAL4 mužů v Kolíně nad Rýnem vyhrála nad Aalborgem 31:30 a získala svůj jedenáctý titul v Lize mistrů EHF. O vítězi rozhodl nejmenší rozdíl, když po siréně rozhodl 9m hod, při němž Mikkel Hansen trefil břevno.

Prvních deset minut finále, během nichž měla Barcelona navrch a získala tříbrankový náskok, rozhodně nevypovídalo o tom, jak se konfrontace vyvíjela. Díky zkušenostem Mikkela Hansena a Niklase Landina však Aalborg odskočil a před přestávkou se dokonce ujal vedení.

Po velmi vyrovnaném druhém poločase se vše rozhodovalo v posledních deseti minutách. Carlos Ortega poslal na hřiště do branky Barcelony Emila Nielsena, kterého v závěru prvního poločasu vystřídal Gonzalo Perez de Vargas, a španělský celek si opět vypracoval tříbrankový náskok. Aalborg se však opět vrátil do hry a v poslední vteřině dostal šanci na vyrovnání, ale poslední střela Mikkela Hansena z 9m hodu trefila břevno.

V boji o 3. místo THW Kiel s trenérem Filipem Jíchou a Tomášem Mrkvou v bráně porazil Magdeburg 32:28.