Béčko mužů na úvod jarní části doma deklasovalo Slavii Praha o deset gólů

II. liga mužů

Vstup do odvetné části sezony vyšel béčku strakonických házenkářů skvěle. V sobotu 4. února si ve 12. kole druhé ligy na domácím hřišti poradili se Slavií Praha, kterou deklasovali rozdílem deseti branek 35:25 (19:11). Na podzim jí venku porazili o tři góly (32:29). Tým je v tabulce třetí.

Základ vítězství položili Jihočeši hned v prvním dějství. Vedli brzy 4:1, ale soupeř zvládl vyrovnat. Pak domácí znovu odskočili a náskok už jen navyšovali. Ze stavu 8:6 udělali 11:6 na začátku 18. minuty, ze stavu 12:9 pak odskočili pětibrankovou šňůrou až na 17:9 ve 27. minutě. Do přestávky obě mužstva dala ještě po dvou gólech.

Po změně stran hned Strakoničtí ujeli už na rozdíl deseti branek (21:11), ve 47. minutě to bylo dokonce o 11 branek (28:17), jinak bylo manko maximálně desetibrankové. Necelé dvě minuty před koncem se znovu dostali domácí na 11 tref, ale v předposlední minutě hosté stáhli na konečnou „desítku“. Skvělou premiéru ve strakonickém dresu si odbyl nový brankář Pavel Šniager, který tým posílil v zimní přestávce. Předvedl několik vynikajících zákroků, byl oporou a výraznou měrou se podílel na jasném vítězství.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Byla vidět obrovská energie a chuť do hry od všech hráčů. Vynikající výkon podal gólman Pavel Šniager, který nás v zimě posílil a odchytal za nás tak svůj první zápas. Je to původem třeboňský brankář, dlouho nechytal, takže z něj přímo nadšení ze hry čišelo. Měl velký podíl na vítězství, zejména v první půli zachytal a předvedl řadu těžkých zákroků, díky čemuž jsme mohli postupně navyšovat vedení. Díky patří také matadorovi Martinu Mošovskému, který se po operaci kolena znovu zapojil a hrál s chutí. Výborný zápas odehrál Michal Tíkal. Co se týče ambicí béčka, chceme vrátit porážku týmům, které nás na podzim porazili a potvrdit postavení v popředí tabulky.“

II. liga mužů – 12. kolo: Strakonice B – Slavia Praha 35:25 (19:11). Branky: Mošovský 6 (5), Michal Tíkal 6, Zdychynec 5, Volf 3 (1), Miklas, Němec, F. Lukeš, Joza 3, Klimeš 2, K. Lukeš 1 – Gonzáles 7. Rozhodčí: Chmelíř, Pražák. Vyloučení: 4:4. ŽK: 0:2. Góly ze sedmiček: 6:2. Diváků: 132.