Béčko mužů přivezlo výhru z Kutné Hory, tým střelecky táhli Zdychynec a Klimeš

II. liga mužů

Na první jarní vítězství navázalo béčko strakonických házenkářů dalším v řadě. Po dvou domácích bodech přidalo i dva z venku. V neděli 12. února vyhrálo v rámci 13. kola druhé ligy na hřišti Kutné Hory 31:26 (13:12). V tabulce to znamená setrvání na třetím místě.

Strakonická rezerva začala zostra a hned na začátku si vypracovala tříbrankový náskok, který postupně zvýšila na pětibrankový v 17. minutě. Jenže o něj ještě do přestávky přišla, když od stavu 8:12 na začátku 23. minuty inkasovala čtyřikrát v řadě a necelé tři minuty před poločasem tak byl stav znovu smírný 12:12. Těsný náskok hostů, s kterým šli do šaten, zařídil ze sedmičky Martin Mošovský.

Stejně jako první dějství začali Jihočeši i to druhé, a to třemi trefami za sebou a tedy odskočením na 16:12. Až do 40. minuty byl rozdíl ve skóre stále čtyřbrankový, tři trefy během čtyř minut ho navýšily na sedm (stav 17:24 ve 44. minutě). Domácí se ale ještě vrátili do hry, od 49. do 53. minutě se prosadili čtyřikrát a přiblížili se na 23:26. Jenže pak si tři zásahy za sebou připsali strakoničtí hráči a vítězství si už v klidu pohlídali.

Komentář hráče Martina Mošovského: „Začali jsme dobře, vytvořili jsme si náskok, ale pak jsme polevili v obraně a srážela nás špatná střelba. Tím se soupeř dostal na koně a náš náskok stáhl a dokázal i vyrovnat. Ve druhé půli jsme se už vyvarovali zbytečných chyb v útoku a dostali jsme i několik možností při přesilovkách. Vytáhli jsme rozdíl ve skóre na pět šest gólů, dokonce až sedm, a to už nám stačilo k dotažení zápasu k zisku dvou bodů.“

II. liga mužů – 13. kolo: Kutná Hora – Strakonice B 26:31 (12:13). Branky: Ishchenko 7 (1) – Zdychynec, Klimeš 8, Mošovský 6 (4), Miklas 3, K. Lukeš 2, Lysenko, F. Lukeš, Joza, Kojan 1. Rozhodčí: Veselý, Čapek. Vyloučení: 4:2. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 1:4. Diváků: 29.