Béčko mužů rozhodlo o vítězství nad předposledním až v posledních minutách

II. liga mužů

Dva body získali, ale nadřeli se! Hodně práce mělo se svým úvodním jarním soupeřem béčko strakonických mužů. Třetí tým tabulky ve 12. kole druhé ligy v sobotu 12. února hostil předposlední Havlíčkův Brod, který předvedl velmi bojovný výkon a domácí hodně potrápil. Až do poslední chvíle bojoval o bodový zisk. Nakonec však Jihočeši zvítězili 42:39 (22:21).

Hosté přijeli v devíti hráčích, domácí byli ve čtrnácti a věkově výrazně mladší, ovšem na průběh zápasu to nemělo žádný vliv. Soupeř šel do vedení, ale pak inkasoval pětkrát v řadě. Náskok domácích se držel po většinu času na dvou až třech brankách, ve 12. minutě ale bylo vyrovnáno na 9:9 a ještě ve 24. minutě byl stav smírný – 17:17. Domácí pak odskočili na dvě branky, soupeř snížil do přestávky na rozdíl jediné.

Minimální vedení vydrželo Strakonickým do 37. minuty, kdy bylo znovu srovnáno (26:26) a platilo to ještě v 55. minutě (38:38). Byli to stále domácí, kdo byl ve skóre vpředu a hosté museli dotahovat. Možnost Havlíčkobrodských jít do vedení v klíčových okamžicích zatrhl brankář Matěj Švec, který pokaždé vytáhl skvělý zákrok a platilo to i za minimálního brankového rozdílu. Měl tak lví podíl na konečném vítězství.

O něm Strakoničtí rozhodli v posledních čtyřech minutách. Na začátku 57. minuty překlopil misky vah znovu na domácí stranu Martin Němec, v další minutě pak skóroval Marek Nejdl. Hosté si vzali time out a povedlo se jim na konci 59. minuty snížit. V čase 59.21 ale skóroval Kryštof Lukeš a přinesl do strakonických řad potřebný klid. O 27 sekund později dal razítko na získané dva body ještě Martin Němec, který se díky tomu stal se sedmi trefami nejlepším střelcem domácích.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Čekal jsem těžkého soupeře, fyzicky nepříjemného, protože podzimní zápas s ním nás hodně bolel. O výpomoc jsem proto požádal Martina Mošovského. Jinak jsme nastoupili s dorostenci, aby prodali to, co mají natrénováno a aby si vyzkoušeli, jak se v mužské kategorii hraje. Byl jsem spokojený s útočnou hrou, 42 vstřelených branek je luxus, na druhou stranu 39 inkasovaných gólů je strašně moc. V obraně nám chyběl větší důraz, víc odvahy. Kluky každopádně chválím, pro leckteré to byla možná první větší zkušenost mezi muži. Nastupovali s respektem. Skvělý výkon na křídle předvedl Kryštof Lukeš, odehrál dobrých patnáct minut v každé půli. Pochvalu zaslouží i brankář Matěj Švec. Do druhého poločasu nastoupil skvěle, předvedl tři fantastické zákroky v řadě, a to těžké. I dalšími dobrými zákroky pomohl obraně, k jeho smůle mu do branky padaly nezasloužené góly. Podržel nás každopádně v krizových okamžicích, klobouk dolů.“

II. liga mužů – 12. kolo: Strakonice B – Havlíčkův Brod 42:39 (22:21). Branky: Němec 7 (2), K. Lukeš, M. Nejdl 6, Mošovský 5 (2), Miklas, F. Lukeš 4, Joza 3, Beneš, Michal Tíkal 2, Lysenko, Rejžek, Kojan 1 – Ondrouch 15 (4). Rozhodčí: Pražák, Šulc. Vyloučení: 2:6. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 4:4. Diváků: 150.