Béčko mužů se zvedlo až ve druhé půli, nasázelo v ní o deset gólů víc než Úvaly

II. liga mužů

V poločase padali o pět, nakonec vyhráli o pět gólů. Tak se dá ve stručnosti charakterizovat průběh utkání 16. kola druhé ligy mužů mezi házenkáři Strakonic B a Sokolem Úvaly, které se hrálo na jihu Čech v sobotu 4. března. Domácí rezerva soupeře z první poloviny tabulky porazila nakonec 35:30 (13:18) a je druhá, ovšem jihočeští soupeři pod ní mají několik zápasů k dobru.

Po úvodní vyrovnané osmiminutovce se následně Úvaly „utrhly“ na tříbrankový rozdíl, který ve 21. minutě zvýšily na čtyřgólový (9:13) a ve 25. minutě na pětibrankový (10:15). Ve 28. minutě to bylo o tři branky, ale hosté do přestávky svůj náskok znovu vytáhli na původních pět.

Druhé dějství ale nabídlo jiný obraz hry. Strakoničtí do něj vstoupili dvěma trefami, hosté kontrovali, ale pak inkasovali třikrát za sebou, takže ve 38. minutě už to bylo jen o gól (18:19). Po trefě soupeře přišla domácí čtyřbranková šňůra znamenající obrat a vedení 22:20 ve 43. minutě.

Bylo jasné, že Strakoničtí už otěže zápasu nepustí. Soupeř korigoval ojediněle, naopak Jihočeši předvedli další tříbrankovou sérii a ve 49. minutě vedli poprvé o pět gólů (27:22). Tento rozdíl zůstal až do konce, hosté maximálně stáhli rozdíl na tři trefy.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu a začali proměňovat šance. Roli hrálo i to, že soupeři došly síly. Všechno toto stálo za tím, že jsme se dostali z mínus pěti branek v poločase na plus pět branek na konci utkání. V první půli hrály roli naše neproměněné příležitosti a dlouhodobě nás trápí nedůraz v obraně. Nevím, jestli je to tím, že kluci potřebují delší dobu na to se nastartovat nebo hrát proti papírově těžšímu soupeři… Možná mají v hlavách, že o nic nejde… Nevím, je to pro mě nevysvětlitelné. I tak druhý poločas měl vyšší úroveň a mně osobně se líbil.“

II. liga mužů – 16. kolo: Strakonice – Úvaly 35:30 (13:18). Branky: Mošovský 9 (4), Zdychynec, Samek 7, F. Lukeš, Kalbáč 4, Lysenko 2, Volf 1 (1), Joza 1 – Kroupa 10. Rozhodčí: Mošna, Vaník. Vyloučení: 0:6. ŽK: 1:0. ČK: 0:1 (57. Hájek za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 5:2. Diváků: 90.