Béčko mužů sehrálo v Plzni kvalitní duel, soupeři nakonec ale podlehlo o dva góly

II. liga mužů

Na podzim doma prohráli o gól, v jarní venkovní odvetě o dva. Béčko strakonických házenkářů v aktuální sezoně na Talent Škoda JS Plzeň ani jednou recept nenašlo, pokaždé těsně padlo. V předehrávce předposledního 21. kola druhé ligy Jihočeši ve čtvrtek 25. dubna padli na západě Čech 38:40 (18:24) a v tabulce už tedy nemohou skončit lépe než na čtvrté pozici, kde se nacházejí nyní.

Zápas se hrál především v první půli prakticky bez obran. V úvodu hosté vedli, ale taktovku brzy převzali domácí. Ze stavu 9:9 udělali v 15. minutě 13:9 a v 18. minutě nastartovali pětibrankovou sérii, která znamenala ve 23. minutě stav 20:12. Zbylou část vyhráli Strakoničtí 6:4 a stáhli manko do přestávky na šest gólů.

Druhé dějství začali stejně jako to první, tedy nadějně a dotáhli se na tři branky (stav 25:22 ve 35. minutě), vzápětí na dva góly a ve 47. minutě už byl mezi soupeři rozdíl jediné trefy (stav 31:30). Jenže domácí pak v dalších třech a půl minutách odskočili na 35:31 a pět minut před koncem vedli 36:31. Ani přes mohutný závěr už se Strakonickým minimálně vyrovnat nepodařilo.

Komentář zaskakujícího trenéra Michala Fencla: „K vidění bylo hodně kvalitní utkání, soupeř nastoupil v plné sestavě. Aspiruje na postup do první ligy, do zápasu dal tedy vše. Nám se nepovedla pasáž od 10. do 20. minuty, kvůli čemuž jsme celý zápas dotahovali. Ale musím kluky pochválit, že makali celé utkání a nakonec jsme se přiblížili i na gól a v závěru po dalším odskočení domácích na dva góly. V první půli jsme byli špatní v obraně, do té druhé jsme si řekli, že vyjdeme ze zajištěné defenzivy, což se povedlo. Soupeř se do poslední chvíle strachoval o vítězství. Klíčovým hráčem byl opět Martin Mošovský, pochvalu zaslouží i Tomáš Samek na pivotu a svůj střelecký rekord v mužích si podle mě vytvořil šesti trefami Mikuláš Bilík. Klukům chci poděkovat za předvedený výkon.“

II. liga mužů – 21. kolo: Talent Škoda JS Plzeň – Strakonice B 40:38 (24:18). Branky: Kovář, Lesák 6 – Mošovský 11 (5), Samek 7, M. Bilík 6, K. Lukeš, Michal Tíkal, Koudelka 3, F. Lukeš, J. Vondra 2, Joza 1. Rozhodčí: Hájek, Jakubů. Vyloučení: 4:0. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 1:5. Diváků: 52.