Béčko mužů si doma s chutí zastřílelo, proti Kutné Hoře si připsalo 40 branek

II. liga mužů

Čtvrtou výhru v sezoně vybojovalo v sobotu 18. listopadu béčko strakonických mužů. V rámci 9. kola druhé ligy doma přestřílelo Kutnou Horu 40:31 (21:12) a v tabulce je na pátém místě s devíti body.

Domácí si od začátku drželi náskok, který narostl zejména v rozmezí 10. a 17. minuty, kdy vsítili šest gólů v řadě. Navíc v této sérii ještě neproměnili sedmičku. Výsledkem tak bylo vedení 14:5. Poté se náskok Jihočechů dostal až na jedenáct gólů, ale soupeř do přestávky stáhl manko na devět.

Po změně stran Strakoničtí znovu odskočili, a to až na třináct branek rozdílu (stav 33:20 ve 48. minutě). Hosté stáhli manko na deset a v 55. minutě dokonce na osm gólů (stav 36:28), po závěrečném hvizdu zůstalo mezi soupeři devět branek. Domácí hráli s chutí, góly si hráči mezi sebe víceméně rovnoměrně rozprostřeli.

Komentář zaskakujícího trenéra Michala Fencla: „Od začátku do konce jsme měli průběh utkání pod kontrolou. Nastoupili jsme v plné sestavě proti druhému nejslabšímu týmu. Od úvodních minut jsme diktovali tempu a průběh hry, na hřiště se dostali všichni hráči. Dali jsme si za úkol vyhrát vysokým rozdílem – tedy dát co nejvíce gólů a co nejméně jich inkasovat, což se nepovedlo. Dostat 31 gólů od takového soupeře je opravdu hodně. Útok byl velmi dobrý, obrana špatná.“

II. liga mužů – 9. kolo: Strakonice B – Kutná Hora 40:31 (21:12). Branky: Mošovský 6 (3), Zdychynec, Koudelka, Michal Tíkal 5, F. Lukeš, J. Vondra, K. Lukeš 4, Klimeš 3, Masák, Hackl 2 – Pešek 7. Rozhodčí: Hájek, Jakubů. Vyloučení: 0:2. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 3:3. Diváků: 160.