Béčko mužů vrátilo Třeboni podzimní porážku, derby doma vyhrálo o čtyři góly

II. liga mužů

Béčku strakonických házenkářů se povedlo oplatit Třeboni porážku z podzimu. V první polovině soutěže padlo na hřišti Jiskry 25:31, v domácí odvetě ale zvítězilo v sobotu 13. dubna v rámci 19. kola druhé ligy 29:25 (13:12). Polepšilo si tak v tabulce na 18 bodů a po dvou nedávných porážkách v řadě teď podruhé za sebou bodovalo naplno.

Domácí byli od začátku lepší, brzy si vypracovali vedení 4:0. Hosté se dotáhli na gól a pak ze stavu 6:3 udělali v 17. minutě 6:6. A to ještě neproměnili dvě sedmičky. Poté Strakoničtí opět odskočili na tři branky a dokonce opět na čtyři (11:7, 12:8 a 13:9), ovšem v poslední minutě a půl úvodní části dokázali Třeboňští vsítit tři góly a vrátit se tak do zápasu ještě před přestávkou.

Navíc hned v úvodu druhé půle vyrovnali, jenže domácí si vzápětí vzali vedení zpátky a stále ho udržovali. Ve 49. minutě ho vytáhli na čtyři góly (19:15), ve 45. minutě byl stav 23:18 a v 52. minutě už dokonce 28:20. Ve zbývajícím čase už však přidali jen jeden gól, naopak hosté se prosadili pětkrát, což však znamenalo jen kosmetickou úpravu výsledku.

Za zmínku stojí několik povedených zákroků brankáře Mirka Tíkala, který nastoupil až na posledních deset minut. V jednu chvíli třikrát za sebou v krátkém sledu neuvěřitelně zasáhl vždy tváří v tvář soupeři. Oporou byl ale už předtím i Matěj Švec, který kromě jiného za svá záda nepustil dvě sedmičky v prvním poločase.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Hrálo se vcelku atraktivní utkání, i když mám trochu jinou představu o kvalitě hry v průběhu zápasu. Několikrát jsme vlastním přičiněním umožnili soupeři vyrovnat. Kdyby k tomu nedošlo, mohlo být rozhodnuto mnohem dříve. V první půli jsem nechtěl do točení v sestavě sahat, věřil jsem, že i mladí kluci budou pokračovat v kvalitě hry. Bohužel se to nepodařilo. Klíčový byl dobrý nástup do druhého poločasu, kdy jsme si pečlivostí vypracovali rozhodující náskok. To jsme se vrátili k základní sestavě, která ho získala. Pak už jsem opět prostřídal.“

II. liga mužů – 19. kolo: Strakonice – Třeboň 29:25 (13:12). Branky: Mošovský 5 (4), Michal Tíkal 5, F. Lukeš, Samek 4, Masák 3, Strnad, J. Vondra, Koudelka 2, Hackl, Klimeš 1 – Pitoňák, Brchaň 5. Rozhodčí: Měšťánek, Mošna. Vyloučení: 4:5. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 4:2. Diváků: 124.