Béčko mužů ztratilo s Úvaly, vítězný gól vstřelil soupeř v posledních sekundách

II. liga mužů

Další nečekaná ztráta! Po předešlé překvapivé porážce na hřišti posledních Pardubic si béčko strakonických házenkářů chtělo v sobotu 23. března spravit chuť doma proti Sokolu Úvaly. Zápas mělo rozehrané na vítězství a když to v závěru vypadalo na remízu, přišel v posledních sekundách šok v podobě inkasovaného gólu. Ten znamenal porážku v 17. kole druhé ligy 28:29 (15:12). V tabulce je tým šestý.

Strakonickým patřil úvod první půle, kdy vedli, potom byl stav nějakou dobu vyrovnaný a následně byli vpředu hosté. Ale to trvalo jen několik minut, než se domácí vrátili do sedla a odskočili na rozdíl tří branek. Tento náskok drželi i deset minut po začátku druhého dějství.

Následně soupeř čtyřmi trefami v řadě stav otočil na 20:21, aby za chvíli opět vedli Jihočeši. Ti opět odskočili na rozdíl tří gólů, jenže Úvaly znovu vyrovnaly a dvě minuty před koncem byl stav 28:28. Rozhodnutí přišlo pět sekund před klaksonem, kdy hostující Jakub Havel svojí pátou brankou v zápase rozhodl o vítězství soupeře.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Nezasloužili jsme si prohrát. S výkonem mančaftu jsem byl spokojený, a to jak v obranné, tak i v útočné fázi. Bohužel jsme neproměnili několik jasných šancí a v závěru soupeř vstřelil šťastný gól, díky kterému bral dva body. Hráli jsme s velkou energií, možná to chtělo v konci zápasu zklidnit. Beru to asi na sebe, že se to nepodařilo. Pořád jsem totiž věřil, že utkání máme pod kontrolou a k něčemu takovému, jako že by hosté dokázali otočit, nedojde.“

II. liga mužů – 17. kolo: Strakonice – Úvaly 28:29 (15:12). Branky: F. Lukeš 6, J. Vondra 5, Strnad 4, Rejžek, Michal Tíkal 3, Mošovský 2 (2), Klimeš 2, Hackl, Lysenko, Koudelka 1 – Kroupa 9. Rozhodčí: Sláma, Měšťánek. Vyloučení: 1:3. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 2:4. Diváků: 87.