Béčko na závěr sezony vybojovalo desátou výhru, doma přehrálo Havlíčkův Brod

II. liga mužů

Jubilejní desátou výhrou zakončilo béčko strakonických mužů sezonu. Vybojovalo ji v sobotu 4. května v závěrečném 22. kole druhé ligy. Osmý Havlíčkův Brod porazili Jihočeši doma 28:25 (18:15) a v konečné tabulce obsadili čtvrté místo s 22 body.

V úvodní čtvrthodině se týmy střídaly ve vedení, poté domácí odskočili, ale soupeř srovnal nebo se držel na dostřel jedné branky. Až v posledních dvou minutách prvního poločasu Strakoničtí utekli na rozdíl čtyř gólů, hosté stihli manko umazat o jednu trefu.

Po změně stran domácí rychle odskočili na rozdíl pěti gólů a následně náskok navýšili až na sedm (25:18 a 26:19). Soupeř stáhl na čtyři branky, ale to bylo maximum, o vítězi bylo rozhodnuto. Na konečný třígólový rozdíl se soupeř dostal – stejně jako v první půli – až pět sekund před koncem.

Komentář zaskakujícího trenéra Michala Fencla: „Do zápasu jsme šli s tím, užít si derniéru a aby si zahráli všichni kluci. Ze začátku se nám moc nedařilo, rozdíl ve skóre byl minimální, ale na hřiště se dostali všichni hráči. Nakonec jsme si s přehledem většinu utkání drželi náskok a dotáhli ho k vítězství. Děkuju klukům za předvedené výkony a pohodu v týmu, když jsem s mužstvem byl.“

II. liga mužů – 22. kolo: Strakonice B – Havlíčkův Brod 28:25 (18:15). Branky: Mošovský 6 (4), K. Lukeš, Samek 4, Rejžek, F. Lukeš, J. Vondra, Michal Tíkal 2, Hackl, M. Bilík, Masák, Strnad, Klimeš, Lysenko 1 – Brabec 9 (2). Rozhodčí: Rutta, Ledvinka. Vyloučení: 2:4. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 4:2. Diváků: 92.