Béčko opět ovládlo derby s Lokomotivou, stejně jako na podzim vyhrálo o dva góly

II. liga mužů

Po remízové podzimní dohrávce v Havlíčkově Brodě si béčko strakonických házenkářů připsalo první výhru v odvetné části. V sobotu 10. února v rámci 12. kola druhé ligy svěřenci trenéra Romana Nejdla zvládli úspěšně jihočeské derby na hřišti Lokomotivy České Budějovice. A stejně jako na podzim ji porazili rozdílem dvou branek, tentokrát 26:24 (14:12). Bylo to jejich páté vítězství v sezoně, rezerva je tak nyní s 11 body čtvrtá.

I když hosté dali první gól, byli to domácí, kdo v úvodu tahal za delší konec. V 19. minutě Strakoničtí srovnali na 7:7, následně soupeř znovu odskočil, ale tým od Otavy poté udeřil čtyřmi trefami v řadě a byl na koni. V poločase byl mezi týmy rozdíl dvou branek. Hned po změně stran Českobudějovičtí srovnali na 14:14, ale to bylo naposledy v zápase.

Strakoničtí předvedli další úspěšnou šňůru, tentokrát pětibrankovou, a odskočili ve 39. minutě na 19:14. Lokomotiva se pak dotáhla maximálně na tři branky, většinou ale hosté vedli o čtyři. Až v posledních třech minutách domácí stáhli na konečný rozdíl dvou gólů.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „V samém úvodu nás trápil domácí gólman, nedařilo se nám proměňovat šance. Potom jsme však skóre překlopili na svoji stranu. Hosté vyrovnali na začátku druhé půle, my jsme však následnou šňůrou branek získali rozhodující náskok. Utkání mělo dobrou atmosféru i díky divákům, mělo svoji kvalitu, hrálo se v tempu. Skvělými zákroky nás ve hře držel brankář Matěj Švec. Trochu jsme měli problémy s postem pravého křídla, kde nám vypomohl Martin Němec, chyběli nám totiž oba bratři Lukešové. Uhráli jsme cenné vítězství.“

II. liga mužů – 12. kolo: Lokomotiva České Budějovice – Strakonice B 24:26 (12:14). Branky: Nepraš 5 (1) – Němec 5 (1), Mošovský 3 (1), Zdychynec, Joza, J. Vondra, Michal Tíkal 3, Strnad 2, Rejžek, Lysenko, Samek, Koudelka 1. Rozhodčí: Halada, Švadlena. Vyloučení: 2:2. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 1:2. Diváků: 77.