Béčku vyšel proti Kutné Hoře až druhý poločas, díky němu uválčilo dva body

II. liga mužů

Třetí vítězství v řadě si v neděli 21. dubna připsalo béčko strakonických házenkářů. Ve 20. kole druhé ligy zvítězilo na hřišti předposlední Kutné Hory 35:29 (13:14), a to až díky vydařenému druhému poločasu. V tabulce je béčko dvě kola před koncem sezony na čtvrté pozici s 20 body, stejně má i pátá Lokomotiva Vršovice. Ovšem ta má odehráno o zápas více. Na třetí příčku oba celky ztrácejí tři body.

V úvodním dějství Jihočeši proti soupeři, který nastoupil jen s devíti hráči na soupisce, skóre pouze dotahovali. Maximálně však dvoubrankové manko. Do druhé půle vstupovali s jednogólovou ztrátou. Ta se hned po obrátce zvýšila opět na dvě trefy, ale za chvíli bylo vyrovnáno. Domácí vedli naposledy 17:16 ve 34. minutě, poté hosté otočili a dvě branky měli k dobru oni. Ale ve 43. minutě bylo srovnáno na 22:22.

Zbylá část utkání se už však odehrávala podle strakonických not. Hosté odskočili po třech trefách v řadě a na začátku 52. minuty zvýšili náskok už na pět branek (stav 25:30). O tři minuty později rozdíl narostl na šest gólů a ten už zůstal až do závěrečného hvizdu.

Komentář hráče Martina Mošovského: „V první půli nás trápila spousta technických chyb, zbrklá střelba a neproměňování jasných příležitostí. V podstatě jsme se opět přizpůsobili hře soupeře, který je v tabulce předposlední. Matěji Švecovi v brance jsme moc nepomohli, nepřistupovali jsme k domácím hráčům a ti stříleli ze střední vzdálenosti bez kontaktu, padalo tam všechno. Ve druhé půli jsme obranu zlepšili a začali jsme využívat i šance. Nakonec jsme zápas uválčili za dva body. Chybí nám větší vyhranost a nadhled ve hře, což asi přijde u mladých kluků s věkem a odehranými minutami.“

II. liga mužů – 20. kolo: Kutná Hora – Strakonice B 29:35 (14:13). Branky: Ishchenko 9 – Mošovský 7 (4), K. Lukeš 6, Michal Tíkal 5, Hackl, Joza 3, M. Bilík, F. Lukeš, Klimeš, J. Vondra, Koudelka 2, Strnad 1. Rozhodčí: Podzimek, Vlk. Vyloučení: 2:0. ŽK: 2:0. Góly ze sedmiček: 0:4. Diváků: 37.