Boj v poháru o postup do čtvrtfinále svedou muži v Lovosicích

Lovosice. To je soupeř házenkářů Strakonic pro osmifinále Českého poháru, které je na programu ve středu 15. listopadu. Určil to čtvrteční los, stejně jako to, že Jihočeši pojedou na hřiště protivníka z extraligy. 

Favorit je samozřejmě jasný, Severočechům k této roli ještě více nahrává výhoda domácího prostředí. „Pro nás je největší komplikace v tom, že se ve všední den budeme muset brzy po obědě sbalit, odjet na zápas a hned druhý den všichni jít zase normálně do práce. Z tohoto pohledu by pro nás byly přijatelnější druholigové České Budějovice,“ zmínil trenér Roman Marienka a narážel na postup papírově mnohem přijatelnějšího protivníka.

Bude podle něj výhoda před vzájmeným utkáním v extralize s Lovosicemi, že bude možné soupeře načíst? Nebo naopak nevýhoda, že Lovci poznají nováčka soutěže? „To se ukáže až v extraligovém utkání v prosinci. Ten bude z pohledu našich cílů samozřejmě důležitější,“ konstatoval kouč.

Lovosice patří do špičky extraligy, dokazují to pravidelně. „V týmu jsou výborní házenkáři Motl nebo Landa, těch hráčů je tam ale celá spousta. Je to však hlavně tým, pro který hrát extraligu je něco normálního a neřeší, jestli bude hrát play off, nebo o udržení, ale zda bude usilovat o medaile. Lovosičtí jsou v úplně jiném postavení a jiné pohodě než my,“ podotkl Roman Marienka.

Duel na severu Čech se hraje 15. listopadu od 18 hodin.


Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.