Brankář Mrkva pokračuje v Kielu, házenkářský reprezentant prodloužil smlouvu

Brankář české házenkářské reprezentace Tomáš Mrkva prodloužil do roku 2025 smlouvu v Kielu, který trénuje Filip Jícha. Německý velkoklub ve středu na webu oznámil, že obě strany uplatnily na další spolupráci opci.

Čtyřiatřicetiletý Mrkva působí v Kielu od loňského roku a hned ve své první sezoně slavil s klubem německý titul.

„Pro mě to bylo od začátku jasné: Když na mě bude chtít THW Kiel nadále sázet, nemusím o tom přemýšlet dvakrát. Hraju ve skvělém mužstvu v největším klubu na světě. Každý trénink čelím těm nejlepším z nejlepších. A máme úžasné fanoušky, kteří nás v každé situaci podporují. Proto pro mě je a zůstává THW Kiel první volbou!“ uvedl havířovský rodák na klubovém webu.

Mrkva působí v Německu už od roku 2010. Před Kielem chytal tři sezony v klubu Bergischer HC. V české reprezentaci má bývalý brankář Karviné na kontě 145 startů.

„Tomáš u nás odehrál výbornou sezonu a také v tomto ročníku je s třicetiprocentní úspěšností zásahů jedním z nejlepších brankařů bundesligy,“ řekl šéf klubu Viktor Szilagyi.

Kiel je s 23 ligovými tituly nejúspěšnějším německým klubem, k tomu vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů. V této sezoně ale zatím nezáří, po dvanácti utkáních je v bundesligové tabulce pátý se sedmibodovým odstupem na vedoucí Füchse Berlín, kteří odehráli o zápas méně.